Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

diplomatet ruse

Italia dhe Danimarka dëbojnë diplomatët rusë, Luigi Di Maio: Arsyet lidhen me sigurinë tonë kombëtare

Ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio, ka njoftuar se Italia ka dëbuar 30 diplomatë rusë, për arsye që lidhen me sigurinë kombëtare të...

Tronditen marrëdhëniet Rusi-Greqi, Kotzias akuza të rënda Kremlinit

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka akuzuar Rusinë se po përpiqet të sabotojë marrëveshjen historike me Maqedoninë, për të ndaluar ekspansionin e...

Bushati: Dy diplomatët rusë tejkaluan cakun diplomatik. Moska s’lë rast pa na shigjetuar

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në një intervistë ekskluzive për Ora Neës, sqaron arsyet e dëbimit të dy diplomatëve rusë nga Shqipëria. Sipas Bushati,...

Dëbimi i diplomatëve: Rusia i përgjigjet flakë për flakë SHBA-ve

Rusia ka vendosur të dëbojë 60 diplomatë rusë dhe të mbyllë konsullatën amerikane në Shën Petersburg. Vendimi vjen si përgjigje ndaj vendimit...

NATO kërcënon Rusinë, dëbon 7 diplomatë, Stoltenberg: Jemi të gatshëm të ndërmarrim edhe hapa të tjerë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka njoftuar dëbimin e 7 anëtarëve të misionit rus në Aleancën e Atlantikut Verior si kundërpërgjigje ndaj...

Këto janë të gjitha shtetet që po dëbojnë diplomatë rusë

Dhjetra shtete europiane kanë ndjekur shembullin e Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara duke dëbuar një ose më tepër diplomatë rusë. ...

Dëbimi i diplomatëve rusë, Milo: Erëra të luftës së ftohtë. Ngjela: Ka lidhje me Gjuriç

Historiani dhe ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo në një koment për dëbimin e diplomatëve rusë në 14 vende të botës e përkufizoi situatën si...

Dëbimi i diplomatëve, reagon Ministria e Jashtme ruse: Fushatë antiruse e nisur nga Londra

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas dëbimit masiv të diplomatëve të saj nga dhjetra shtete europiane, ndër to edhe Shqipëria. ...

Zbulohen emrat dhe postet e rëndësishme të dy diplomatëve rusë të shpallur non-grata në Shqipëri

Dy diplomatë rusë do të dëbohen nga Shqipëria pas vendimit të papritur të qeverisë shqiptare që ka zgjedhur të veprojë në sinkron me shtetet...

Lajmet e fundit