Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

diplomate

Dëbimi i 8 diplomatëve, Rusia pezullon misionin e saj në NATO

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov njoftoi të hënën se vendi i tij do të pezullonte misionin rus në NATO. Zoti Lavrov tha se masa...

E bujshme/ Dyshime për vrasje e shpërthime, NATO dëbon tetë diplomatë rusë

NATO-ja dëboi tetë diplomatë rusë dhe planifikon përgjysmimin e misionit vëzhgues të Rusisë në aleancën veri-atlantike, si përgjigje ndaj aktivitete të dyshimta të spiunazhit...

Sulm me armë në restorant, vriten tre diplomatë turq

Tre diplomatë turq kanë mbetur të vrarë pas një sulmi me armë zjarri në Erbil, kryeqyteti i rajonit kurd të Irakut. ...

Meta sulmoi ashpër ambasadorët, reagon Rudina Hajdari: Ndjehemi të turpëruar, kërkoj falje

Kryetarja e grupit parlamentar të opozits parlamentare, Rudina Hajdari ka reaguar pas deklaratave të forta të Presidentit Ilir Meta kundër ambasadorëve të huaj në...

Shkarkohen dhe transferohen nga detyra 50 diplomatë shqiptarë, Cakaj: 80% e konsullatave do ndryshojnë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj bëri me dije sot se janë larguar dhe transferuar nga detyra 50 diplomatë shqiptarë. ...

Lëvizje në trupin diplomatik, zbardhet LISTA me EMRAT

Zbardhet lista me emrat e diplomatëve që janë liruar nga detyra, janë transferuar në një detyrë tjetër ose kanë dalë në pension. ...

28 LËVIZJET e papritura të Gent Cakajt, zbardhen EMRA të tjerë diplomatësh të shkarkuar

Zbardhen të tjerë emra nga shkarkimet e ministrit të Jashtëm në detyrë Gent Cakaj. Ndonëse Cakaj ende nuk e ka zbuluar...

Cakaj SHKARKOI më shumë se 20 diplomatë, zbardhet një tjetër EMËR nga lista

Zbardhet një tjetër emër nga lista e 20 punonjësve të shkarkuar ditën e djeshme nga ministri në detyrë Gent Cakaj. Mësohet...

Të gjithë diplomatët amerikanë largohen nga Venezuela, Pompeo: Do të vazhdojnë misionin e tyre nga….

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, konfirmoi se personeli diplomatik amerikan i mbetur në Venezuelë është larguar.  "Diplomatët amerikanë tani do...

Greqia i DËBON dy diplomatë, Rusia i përgjigjet flakë për flakë: Do t’ia kthejmë më të njëjtën monedhë

Pas vendimit të Greqisë për të dëbuar dy diplomatë rusë nga vendi ka reaguar Rusia. Edhe Rusia ka deklaruar se do...

Lajmet e fundit