Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

diplomate ruse

Kroacia dëbon 24 diplomatë ruse pas masakrës në Bucha  

Qeveria kroate ka vendosur që të dëbojë nga  vendi 24 punonjës së ambasadës ruse pas sulmit ë Bucha. Lajmi është konfirmuar nga ministria e...

Gjermania dëbon 40 diplomatë rusë pas mizorisë në Bucha

Gjermania ka dëbuar 40 diplomatë rusë pas mizorisë në Bucha, afër kryeqytetit të Ukrainës, Kiev. Autoritetet thanë se po përgatiten me aleatët për masa...

Maqedonia e Veriut shpall “non grata” 5 diplomatë rusë,  iu lë 5 ditë afat për t’u larguar nga vendi

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur sot “non grata” 5 diplomatë rusë.  Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Punëve të Jashtme, e cila ka njoftuar...

Polonia do të dëbojë 45 zyrtarë rusë të dyshuar për spiunazh, Bjellorusia largon diplomatët ukrainas

Polonia ka identifikuar 45 oficerë të inteligjencës ruse që përdorin statusin diplomatik, si mbulesë për të qëndruar në vend dhe autoritetet po kërkojnë t'i...

Bullgaria dëbon 10 diplomatë rusë, iu lë afat 72 orë për t’u larguar nga vendi

Bullgaria ka dëbuar 10 diplomatë rusë, duke thënë se ata kanë kryer aktivitete që konsiderohen në mospërputhje me statusin e tyre diplomatik. Lajmi është bërë...

Bullgaria dëbon dy diplomatë rusë, u lë afat 48 orë për t’u larguar nga vendi, ja për çfarë akuzohen

Bullgaria u ka dhënë dy diplomatëve rusë 48 orë për t'u larguar nga vendi për shkak të akuzave për spiunazh. Lajmi u bë me...

Gjermania dëbon dy diplomatë rusë

Gjermania dëboi dy diplomatë rusë pasi një gjykatë në Berlin shpalli fajtor një shtetas rus për vrasjen e një militanti çeçen më 2019 në...

Lajmet e fundit