Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

diplomacia

Diplomacia Ballkanase në ‘duart’ e shqiptarëve, Dritan Abazoviç drejt postit të Ministrit të Jashtëm në Malin e Zi

Gent Cakaj në shqipëri, Meliza Haradinaj-Stublla në Kosovë, Bujar Osmani në Maqedoninë e Veriut, ndërsa tashëm duket se shqiptarët do të kenë edhe një...

Bujar Osmani, gjendet një kirurg shqiptar për të drejtuar DIPLOMACINË në Maqedoninë e Veriut, kush është shqiptari 40 vjeçar

Është koha e Shqiptarëve. Zoran Zaev ka vendosur që diplomacinë e Maqedonisë së Veriut ta drejtojë Bujar Osmani, politikani shqiptar i Shkupit që më...

DITË E MADHE DIPLOMATIKE/ Sot në Luksemburg merret vendimi për çeljen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

George Ciamba, ministri rumun, i deleguar për çështjet evropiane, në Këshillin e Çështjeve të përgjithshme, vend që mban presidencën e radhës së BE, tha...

Lajmet e fundit