Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

dine hoxha

Plagosi me thikë besimtarët te Xhamia e “Rrugës së Kavajës”, Prokuroria mbyll hetimet: Të lirohet Rudolf Nikolla, por të shtrohet në spital psikiatrik

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për Rudolf Nikollën, 34 vjeçarin që muaj më parë u fut me thikë në Xhaminë “Dine Hoxha, dhe...

Plagosi 5 besimtarë në Xhaminë “Dine Hoxha”, avokati i Rudolf Nikollës kërkesë Apelit të togave të zeza: Të shtrohet në spital psikiatrik!

Isuf Shehi, avokat i 34 vjeçarit Rudolf Nikolla i cili pasditen e 19 prillit 2021 u fut në Xhaminë “Dine Hoxha” në Tiranë dhe...

Ahmed Kalaja nxjerr videon E PLOTË të 34-vjeçarit që plagosi 5 persona me thikë në xhami: Nga momenti që e bleu dhe terririzoi njerëzit,...

Hoxhë Ahmed Kalaja ka publikuar videon e plotë të masakrës që u regjistrua para pak ditësh në xhaminë “Dine Hoxha” te “Rruga e Kavajës”...

“Më përndjekin, më shoqërojnë, por nuk më…”, zbardhet dëshmia e Rudolf Nikollit që plagosi me thikë buke 5 persona në xhami

Është zbardhur një pjesë e dëshmisë së Rudolf Nikollit, i cili me një thikë buke plagosi 5 persona, jashtë dhe brenda xhamisë “Dine Hoxha”...

Ngjarja në Xhaminë Dine Hoxha, krerët dhe përfaqësues të bashkësive fetare në Shqipëri mesazhe ngushëllimi dhe bashkimi drejtuar KMSH-së

Krerët dhe përfaqësues të bashkësive fetare në Shqipëri mesazhe ngushëllimi dhe bashkimi drejtuar Komunitetit Mysliman të Shqipërisë për ngjarjen në Xhaminë Dine Hoxha, ku...

Sulmi me thikë te Xhamia e “Rrugës së Kavajës”, ANTI-TERRORI merr merr në dorë çështjen

Drejtoria e Anti-Terrorit merr në dorë çështjen për sulmin me thikë që ndodhi pasditen e djeshme në Tiranë, në Xhaminë “Dine Hoxha” , ku...

Flet babai i Rudolf Nikollit: Çunin ma merrte një hoxhë dhe e bëri mysliman! I thashë beso ku të duash. Ishte me ilaçe… (E...

Flet babai i autorit të sulmit me thikë ditën e sotme në xhaminë Dine Hoxha të Tiranës. Babai i Rudolf Nikollit ka thënë se ka...

Shihni VIDEON, ky është momenti kur besimtarët myslimanë kapin dhe rrahin autorin e sulmit në thikë në xhami

Videot që do shihni më poshtë të siguruara nga newsbomb.al tregojnë qartë momentin kur disa besimtarë myslimanë kanë neutralizuar autorin e sulmit me thikë...

34 vjeçari u fut në Xhami me thikë dhe qëlloi besimtarët, Policia: Janë 5 të plagosur, ndodhen në spital (EMRAT)

5 besimtarë të Xhamisë “Dine Hoxha” te Rruga e Kavajës mbetën të plagosur pasditen e sotme si pasojë e një sulmi me thikë. Ata...

Ky është autori i aktit ekstrem në xhaminë e Tiranës, plagosi me thikë buke stafin dhe kalimtarët (DETAJE)

Përgjaket muaji i shenjtë i Ramazanit. Një ngjarje ekstreme ka ndodhur sot në xhaminë "Dine Hoxha" te "Rruga e Kavajës". 34-vjeçari nga Burreli, Rudolf...

Lajmet e fundit