Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

dimer

“Pakoja e Madhe”, Rama: Edhe mësuesit e morën, mbështetje plus për këtë dimër të vështirë

Kryeministri Edi Rama përmes një video ka bërë me dije se edhe mësuesit e kanë marrë Pakon e Madhe. Në llogarinë e tij në "Facebook",...

Krishtlindjet më të ftohta në dekada, SHBA goditet nga stuhia dimërore, temperaturat do zbresin deri në -45 °C

Një stuhi e fuqishme dimërore e Arktikut po kalon nëpër SHBA dhe pjesë të Kanadasë, duke sjellë me vete temperatura të ftohta dhe vonesa...

Ekspertët paralajmërojnë përhapjen e një gripi agresiv gjatë dimrit, Silva Bino: Qarkullon virus i tipit A në Shqipëri

Dimër i ashpër parashikohet përsa i përket situatës epidemiologjike ky i sivjetmi . Mungesa e qarkullimit  të virusit të gripit gjatë viteve të pandemisë covid...

Zyrtarisht ora dimërore, akrepat shkojnë 60 minuta pas

Sot ndryshoi ora. Akrepat shkuan 60 minuta mbrapa, ose thënë ndryshe, fletëm një orë më shumë. Si zakonisht ndryshimi u bë rreth orës 03:00 të...

Dimër i vështirë në Kosovë, një metër dru shkon deri në 100 euro

Një metër dru në Prishtinë është duke u shitur nga 70 deri në 100 euro. Qytetarët pavarësisht çmimit të ngritur janë të detyruar të...

Gjermania do instalojë TEC-e lundruese me naftë për të siguruar energji elektrike për dimër

Pas sigurimit të pesë terminaleve lundrues të LNG, Gjermania po dyfishon infrastrukturën emergjente për përballimin e nevojave të  energjisë për dimrin e ardhshëm: Termocentrale...

Revista ekonomike amerikane: Dy kompani ajrore shqiptare rrezikojë të falimentojnë këtë dimër!

Linjat ajrore më të dobëta të Evropës përballen me një rrezik të shtuar të kolapsit këtë dimër pasi vendet që shpëtuan kompanitë ajrore gjatë...

Italia vendos: Temperatura maksimale për t’u ngrohur me kondicioner në dimër do jetë 19°C

Kriza energjitike nga thatësira dhe reduktimi i naftës dhe gazit nga Rusia për shkak të luftës, e kanë futur Evropën në një situatë të...

Rama e nis ditën me urim për shqiptarët: Dita e parë e dimrit, ju uroj një dhjetor të paqtë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur duke u uruar shqiptarëve një dhjetor të paqtë. Ai ka publikuar  një foto piktoreske, ku shihet...

Dimri po vjen! Meterologu Osmani zbulon si do të jetë moti javën e ardhshme: Ulje temperaturash dhe reshje të mëdha

Meterologu Hakil Osmani ka folur në lidhje me parashikimin e motit sesi do të jetë ditët ne vijim. Ai është shprehur se ditët në vijim...

Lajmet e fundit