Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

diete

Pandemia i “shëndoshi” shqiptarët, tani po nxitojnë të dobësohen

Anila Kalleshi, dietologe dhe drejtuese e një qendre dobësimi në Tiranë, u shpreh për “Monitor” se në periudhën e izolimit, shumë njerëz shtuan në...

Si të përballohet vera me një dietë të ekuilibruar dhe hidratante

Nga Dr. Skënder Brataj Pak kalori, pak yndyrna, shumë fruta. Përdorimi i perimeve dhe një hidratim i mjaftueshëm me ujë dhe lëngje janë strategjitë për...

Në luftë me Covid, ja arma më e mirë për të forcuar imunitetin sipas ekspertëve

Arma më e mirë kundër virusit mbetet forcimi i sistemit imunitar. Ekspertët e Shëndetësisë rekomandojnë dietën ushqimore mesdhetare ku duhet të...

‘Dieta’ e veçantë/ Humbi 20 kile duke pirë vetëm birra për 46 ditë

Një dietë krejt të veçantë ka bërë një amerikan për të humbur kile.   Del Hal pinte çdo ditë vetëm birra...

Jo më sekret, Arbana Osmani zbulon DIETËN që përdor Xhemi për t’u dobësuar

Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu janë përveçse dy kolege në televizion dhe dy shoqe shumë të mira. Miqësia mes dy moderatoreve...

Jeni me TIROIDE? Ja dieta që DUHET të përdorni

(Hipotiroidizëm) – Gjendja inaktive e tiroides Gjedra e tiroides është një nga gjendrat kryesore për mirëfuksionimin e sistemit endokrin, pasi ndikon...

Saimir Kodra merr vendimin e jetës: S’ka kënaqësi më të madhe…

Saimir Kodra ka deklaruar së fundmi se ka vendosur të heqë dorë nga gjëja që realisht duhet më shumë në këtë jetë. ...

Pranvera erdhi, konsumoni këto podukte për të shtuar masën tuaj muskulore

Kuinoa është drithi perfekt për një sportist dhe për këdo që dëshiron të ndërtojë masë muskulore Lakra Kale Kjo lakër përbën një burim...

Doni kujtesë më të fortë? Mos i konsumoni këto ushqime

Për të pasur një kujtesë sa më të fortë ju duhet që të jeni të vëmendshëm ndaj asaj që konsumoni. Padyshim që duhet të...

Lajmet e fundit