Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

dielli

Dielli mbush 1 vjeç, Arbana Osmani me fjalët më të ëmbla për të voglin: Bekimi që më risolli besimin se mrekullitë ekzistojnë

Për Arbana Osmanin dhe partnerin e saj Eduard Grishajn është një ditë e veçantë, pasi i vogli i tyre feston ditëlindjen e parë. Në një...

Alergjia nga dielli: Çfarë duhet të dini dhe si të kujdeseni

Me ngrohjen e motit, njerëzit shpenzojnë më shumë kohë duke qëndruar në natyrë, por shumë shpesh ankohen për alergjinë nga dielli. Alergjia nga dielli...

Dhimbja e kokës nga dielli: Simptomat dhe disa mënyra parandalimi

Dhimbja e kokës kur ekspozohesh nga dielli i fortë i muajve të verës është një problem që e vuajnë shumë njerëz. Ato ndodhin zakonisht...

‘U ndjeva keq dhe ndalova’, Arbana Osmani rrëfen përvojën pas lindjes, MESAZHI që jep moderatorja

Arbana Omani pak muaj më parë u bë nënë për herë të dytë, ku solli në jetë djalin e saj, të cilën e pagëzuan...

“Me rrezen time të dritës”, Arbana Osmani publikon foton e ëmbël me të voglin teksa e ushqen me gji

Moderatorja Arbana Osmani pak muaj më parë u bë nënë për herë të dytë, ku solli në jetë djalin e saj të të cilin...

‘Duhet të bashkëjetojmë me këtë virus’, mjeku i njohur: Muaji qershor do të jetë rrezik. Ja ku dhe sa mbijeton Covid-19

Mjeku i njohur Genc Sulçebe ndërsa ka folur për situatën e krijuar në vend si pasojë e pandemisë Covid-19 ka theksuar se njerëzit duhet...

Dielli kurrë nuk është parë kaq afër, dalin imazhet e para (VIDEO)

Imazhet e para të teleskopit diellor Daniel K. Inouye të Fondacionit Kombëtar të Shkencës japin detaje që nuk janë parë ndonjëherë të sipërfaqes së...

110 vjetori i gazetës DIELLI, ja kush zgjidhet si ‘LIBRI MË I MIRË’

Çmimi për librin më te mire për 110 vjetorin e gazetës Diellii në New York shkoi për tre libra.  Çmimi për...

Edhe pak ditë nga eklipsi total i Hënës, më i gjati në një shekull do ketë ndikim të madh mbi njerëzit

Hëna e përgjakur, apo eklipsi total i Hënës do të ndodhë këtë muaj dhe do jetë eklipsi më i gjatë në 100 vite. ...

Meteorologët: Ja kur “vjen” vera, rriten ndjeshëm temperaturat

Ditët me diell ishin të pakta gjatë muajit qershor në pjesën më të madhe të terrorrit të vendit. Rreshjet kanë rikthyer...

Lajmet e fundit