Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

diell

Mot me diell dhe vranësira kalimtare, ja si parashikohet të jenë temperaturat për ditën e sotme

Dita e hënë pritet të karakterizohet nga një mot kryesisht me diell si dhe praninë e vranësirave kryesisht nga orët e mesditës deri ato...

E enjtja nis me diell dhe kthjellime, temperaturat nesër shkojnë deri në 25°C

Mot e diell dhe vranësira kalimtare do të mbizotërojë ditën e nesërme në vendn tonë.  Edhe nesër pritet të kemi mot të qëndrueshëm, ndërsa ...

VIDEO/ Bora Muzhaqi kërkon ndjesë: Na falni për diellin e tepruar

Ministrja e Rinisë dhe Fëmijëve, Bora Muzhaqi sot gjatë Kongresit të Partisë Socialiste ka zhvilluar bashkëbisedim me të rinjtë, ku kanë folur me panele...

Diell, reshje shiu dhe dëborë, ja si parashikohet të jetë moti këtë javë

Java që presim përpara parashikohet një javë me mot kryesisht të qëndrueshëm por nuk do të mungojnë reshjet e shiut dhe të dëborës si...

Rritje temperaturash dhe diell, mësoni si do jetë moti në ditët e para të janarit

Moti në fundin e këtij viti si dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Këto masa...

Ditë të ngrohta, por priten edhe reshje shiu, mësoni si do të jetë moti këtë javë

Java që presim përpara parashikohet të jetë me mot të paqëndrueshëm dhe prezencë të shpeshtë të reshjeve të shiut por nuk do të mungojnë...

Dita nis me diell, por pasditja sjell reshje shiu, mësoni si do të jetë moti sot

Vijojnë kushtet e paqëndrueshme atmosferike të sjellin në vendin tonë vranësira të shpeshta dhe reshje shiu, ku më të dukshem do të jenë në...

Kremi kundër diellit, cilët janë përbërësit e dëmshmëm dhe çfarë duhet të keni kujdes

Ekspozimi i tepërt dhe i pambrojtur ndaj diellit është një nga faktorët kryesorë të plakjes së parakohshme dhe dëmtimeve të forta të lëkurës. Aplikimi i...

Rrezet e forta, rrezik për infeksionet e lëkurës, dermatologia këshillon: Mos neglizhoni kremin mbrojtës, vitaminën D merreni në mëngjes

Vendi ynë prej një jave është përfshirë nga "i nxehti afrikan". Temperaturat e larta mund të shkaktojnë djegie dhe infeksione të ndryshme në lëkurë. Por...

Diell dhe temperaturat mbeten të larta, mësoni si do të jetë moti sot

Ditën e merkurë, moti parashikohet kryesisht i kthjellët, vranësira të pakta kalimtare. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar...

Lajmet e fundit