Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

dick marty

Nikolla letër kryeparlamentarëve të KiE: Shpresoj ta korrigjoni gabimin tragjik ndaj Shqipërisë dhe Kosovës për akuzat për trafikim organesh

Pas kryeministrit Edi Rama dhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla i është drejtuar me një letër kryeparlamentarëve të shteteve anëtare të Këshillit të Evropës. Nikolla...

Nis me debate Kuvendi, Balla e Shehu përplasen për fjalimin e Ramës në KiE: Po si nuk ke turp? Shko zgjo nga gjumi Berishën...

Ka nisur me debate seanca plenare, Ku deputeti i PD, Tritan Shehu është përplasur me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Shehu komentoi...

Rama për raportin e Dick Marty: Fatkeqësisht 11 vite më parë, PD votoi pro në Strasburg, thirrja që i bën Asamblesë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi raportin e Dick Martyt, pas fjalimit në Asamblenë e Përgjithshme të KiE. Përmes një postimi në facebook, Rama i...

Fjalimi i Ramës alarmon Serbinë: Nëse kemi miq të tillë, s’kemi nevojë për armiq

Fjalimi i kreut të qeverisë shqiptare, Edi Rama ka ngjallur mjaft reagime dhe në Serbi. Deputeti serb, Stefan Jovanoviç, pjesë e Asamblesë Parlamentare të Këshillit...

Rama për arrestimin e liderëve të UÇK-së: Është njësoj si të kapet pas 10 vitesh Zelensky për trafik organesh! Çfarë thotë për sulmet kibernetike

Kryeministri Edi Rama bëri thirrje Këshillit të Europës që të rrëzojë akuzat kundër Kosovës dhe të pranojë kërkesën e Shqipërisë për miratimin e një...

“Prokurorja e fuqishme botoi librin me kujtime”, Rama në KiE: Kush i pengoi akuzuesit e UÇK që të kryenin hetime të thella?

Kryeministri Edi Rama deklaroi në Asamblenë e Përgjithshme të Këshilit të Europës se Prokurorja Carla del Ponte kishte botuar një libër, ku fliste për...

Rezoluta kundër raportit të Dick Marty, Rama i drejtohet Këshillit të Europës në 12 tetor

Kryeministri Edi Rama do t’i drejtohet Këshillit të Evropës me një fjalim në 12 tetor, ashtu siç kishte paralajmëroi, ku do të kërkojë rishikimin...

Rama publikon dokumentin: Shqipëria i kërkoi zyrtarisht KiE-së të shpallë të pabazuara akuzat për trafikim organesh gjatë luftës në Kosovë

Kryeministri Edi Rama, thotë se Shqipëria i ka dorëzuar zyrtarisht Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës rezoluta e votuar në Kuvendin shqiptar kundër Dick...

Shqipëria miratoi dje Rezolutën e propozuar nga PS, Këshilli i Evropës mund të hartojë raport të ri për pretendimet e Dick Marty

Asambleja e Këshillit të Evropës mund të vendosë që të përgatisë dhe të debatojë raporte – përfshirë raporte vijuese – për çfarëdo teme që...

Opinionisti kosovar lexon në emision letrën e Kadri Veselit: Dhomat e Specializuara janë fyerje për luftën tonë, ama duhej pas raportit të Dick Marty

Opinionisti Shkëlzen Gashi ka thënë se ish-Presidenti Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentari Kadri Veseli kanë bërë mirë që e kanë përkrahur themelimin e Gjykatës Speciale,...

Lajmet e fundit