Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

Dibra

Sali Berisha mes dibranëve, thirrje kompanisë amerikane: Tërhiqu nga projekti i Skavicës, përmbyt 40 fshatra

Kryetari i PD Sali Berisha, ndodhet pasditen e kësaj të marte në Dibër, ku është takuar me banorët e zonës dhe po diskutojnë për...

Drejtuesit politik të PS në Qarqe, Ulsi Manja merr Lezhën e Blendi Klosit, ministrja Balluku shkon në Dibër

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri ka prezantuar sot Ulsi Manjën si drejtues politik në Lezhë. Në fjalën e tij, Gjiknuri falënderoi Blendi...

KQZ PUBLIKON SHIFRAT / Dibra e para dhe Durrësi i fundit, ja sa qytetarë kanë votuar deri në orën 16:00

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka publikuar të dhënat e numrit të qytetarëve që kanë votuar në 6 bashkitë ku po zhvillohen zgjedhjet lokale. Deri në...

Xhelal Mziu thirrje qeverisë: Qindra familje të qarkut të Dibrës të bllokuara nga dëbora, nuk ka asnjë ndërhyrje nga Bashkitë përkatëse

Deputeti demokrat Xhelal Mziu i ka bërë thirrje qeverisë që të marrë masa dhe të ndihmojë me qindra familje të qarkut të Dibrës, të...

LAJM I MIRË/ Dibra drejt fitimit të luftës me COVID-in, shifër e ulët infektimesh në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Shqipëri paraqitet një situatë e qëndrueshme përsa i përket infektimeve, pasi 35 qytetarë kanë rezultuar pozitivë në testin...

VIDEO/Pasi kërcënoi, Xhelal MZIU i habit të gjithë: “S’besoj se ka dibran që mos të votojë EDI RAMËN”. Shikoni çfarë i thotë kryeministri

Xhelal Mziu, kandidati i PD në Dibër, sot u bë kryefjalë e mediave pas deklaratës skandaloze ku kërcënoi publikisht me vrasje këdo që do...

Veriu në ‘terr’ për shkak të dëborës, Dibra pa drita prej 5 ditësh

Nuk kanë të ndalur problemet për shkak të reshjeve të shumta të dëborës në veri në vendit.   Pas mungesës së energjisë...

Pas Kukësit dhe Dibrës, nesër votohet në Qarkun e Gjirokastrës. Ja 27 kandidatët e propozuar nga PD (EMRAT)

Demokratët e Qarkut të Gjirokastrës do të votojnë të dielën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit...

Borë në pranverë, zbardhet Dibra

Qarku i Dibrës është zbardhur nga dëbora gjatë natës. Mësohet se në lartësinë 800 metra mbi nivelin e detit ka patur reshje të dendura...

Ish-deputetja sulmon Ramën: Këto dy orë kam marrë me qindra mesazhe nga dibranë të fyer! Shumë shpejt do ta shohë…

Ish-deputetja e PD Dhurata Çupi e cilëson kryeministrin Edi Rama si më qesharakun në botë. Kjo, pas vendimit të Këshillit Bashkiak...

Lajmet e fundit