Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
36 %
3.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

diber

Prodhonin produkte ushqimore në kushte të papërshtatshme, bllokohen dy punishte në Dibër, procedohen penalisht dy persona (EMRAT)

Dy punishte që përdoren për prodhim ushqimi janë bllokuar në Dibër. Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Dibër,...

Xhelal Mziu i pari që uron Bashën: Fitore spektakolare, në qarkun e Dibrës ka marrë mbi 95% të votave

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, Xhelal Mziu, është i pari që ka uruar Lulzim Bashën për fitoren në zgjedhjet...

Dhunë mes disa personave, Policia e Dibrës shpall në kërkim 3 autorët

Tre persona janë shpallur në kërkim nga policia e Dibrës, pasi kanë goditur me sende të forta dy persona. Bëhet me dije se janë shpallur...

Lejuan ndërtimet pa leje në Dibër, nën hetim kryeinspektori i IMT-së dhe 3 inspektorë (EMRAT)

Kryeinspektori i IMT dhe tre insektorë janë proceduar penalisht, pasi kanë lejuar ndërtimin pa leje në Dibër. Është proceduar Ermal Xhaka, 37-vjeç me detyrë Kryeinspektor...

Basha vizitoi Dibrën, Xhelal Mziu: Pjesëmarrje madhështore, fati i Shqipërisë varet nga ne!

Kryetari aktual i PD-së, Lulzim Basha vizitoi sot qytetin e Dibrës, ku dhe u prit nga një numër i konsiderueshëm mbështetësish. Takimet e kryedemokratit...

Basha takim me demokratët në Dibër: Unë jam këtu për t’ju thënë që rrugë tjetër për PD s’ka, ta çojmë bashkë deri në fund...

Kryetari aktual i PD-së, Lulzim Basha është ndalur sot në Dibër, ku u ka kërkuar anëtarëve të PD-së atje votëbesimin e tyre më 13...

Aksident i rëndë në në Dibër, makina përplas një fëmijë, i mituri niset me urgjencë drejt Tiranës

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Maqellarë-Bllatë, ku një makinë ka përplasur një fëmijë.Bëhet me dije se i mituri...

Ndërtime pa leje, procedohen penalisht 5 persona në Dibër

Pesë persona janë proceduar penalisht nga policia në Krujës, pasi janë kapur duke ngritur objekte pa leje. Bëhet me dije se janë proceduar penalisht shtetasit...

Prej dy ditësh asnjë pacient i intubuar, Dibra dhe Kukësi janë qarqet me më pak raste aktive

Dita e sotme është e dyta radhazi që në spitalet COVID nuk ka asnjë pacient të intubuar. Në njoftimin e fundit të Ministrisë së...

Gjykata lë në burg 26-vjeçarin që vrau vëllain në Dibër, çfarë tha para togave të zeza

Gjykata e Dibrës ka dhënë vendimin “arrest me burg” për 26-vjeçarin Florian Tonuzi, i cili 4 ditë më parë vrau me thikë vëllain e...

Lajmet e fundit