Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

dialogu

Takimi i dytë mes kryeministrit të Kosovës dhe presidentit serb, Kurti dhe Vuçiç takohen në 19 korrik në Bruksel

Takimi i dytë mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç, do të mbahet të hënën më 19 korrik, në...

Shqiptarët e Luginës me sytë nga dialogu: Besojmë shumë Presheva do t’i bashkohet Kosovës

Kryestari i PDSH-së në Preshevë Ragmi Mustafa, ka deklaruar se shpreson që gjatë bisedimeve Kosovë-Serbi të flitet edhe për shqiptarët e Luginës. Sipas tij,...

Dialogu Kosovë – Serbi, i dërguari i BE dhe ai i SHBA “zbarkojnë” në Prishtinë, takime me Kurtin dhe Osmanin

I dërguari special i BE për dialogun Miroslav Lajçak dhe zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer do të vizitojnë të hënën Kosovën. Është...

Vazhdimi i dialogut me Serbinë, Albin Kurti takon sot Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Ramush Haradinaj, për vazhdimin e dialogut të vendit me Serbinë. Lajmin e kanë...

Kundër pavarësisë, por PRO dialogut me Serbinë, zbulohet qendrimi që pritet të mbajë Spanja për Kosovën

Rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi mesa duket është një lajm i mirë për Spanjën, ndonëse ky shtet do të vazhdojë të mbajë qëndrim për mosnjohjen...

Zbulohet data kur ministrat e BE do të diskutojnë për Ballkanin Perëndimor, në fokus edhe dialogu Kosovë-Serbi

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të diskutojnë për situatën në Ballkanin Perëndimor në një takim, i cili do të...

Ndërmjetës midis Kosovës dhe Serbisë? Rama zbulon cili është roli i tij në dialog: Unë jam…

Kryeministri Rama sot ka vizituar Parisin ku ka patur atje një takim “kokë më kokë” me presidentin Emannuel Macron. Gjatë prononcimit për mediat, i...

Marrëveshja me Serbinë, Thaçi dhe Hoti në ‘luftë’ se kush do të udhëheqë dialogun

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shprehur i bindur se do të jetë ai që do ta udhëheqë dialogun me Serbinë, pacarësisht deklaratave të...

Ironia e biznesmenit duke filmuar ‘Porsche’ dhe biseda me të birin: A t’pëlqen? I biri: Gomari është shumë i bukur (Dialogu te Mrizi)

Biznesmeni i njohur Altin Prenga, përmes një postimi në 'Facebook', ka ironizuar të gjithë kolegët e tij biznesmenë, por jo vetëm. ...

Samiti i Pekinit, kryeministri kinez: Të vazhdojë dialogu ShBA-Kore e Veriut

Tre ekonomitë më të fuqishme aziatike kanë bërë thirrje që çështja e armëve atomike të Koresë së Veriut të zgjidhet sa më parë në...

Lajmet e fundit