Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

Dialogu KosovëSerbi

‘BILD’ zbulon skandalin: Këshilli i Evropës mund të emërojë një spiun rus si të dërguar në dialogun Kosovë-Serbi

Gazeta prestigjioze gjermane ‘Bild’, ka shkruar sot rreth një skandal në të cilin mund të përfshihet institucioni i Këshillit të Evropë, në rast se...

‘Vendim i keq’, ‘miku’ i Shqipërisë dhe Kosovës kundër refuzimit të hapjes së negociatave

Ish-presidenti dhe politikani kroat Stjepan Mesiç e quajti ‘’vendim të keq’’ refuzimin e KE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Dialogu Prishtinë-Beograd, Palmer: Ja pse SHBA ka dy të dërguar specialë për Kosovën

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Shtetit, Mathew Palmer, ka vizituar sot Prishtinën, ku ndër të tjera ka folur edhe për çështje që ndërlidhen me...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti: Procesin do ta udhëheq unë, jo presidenti Thaçi

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, dhe kandidati për kryeministër pas zgjedhjeve të 6 tetorit, ka deklaruar se pas krijimit të koalicionit qeverisës me...

Dialogu Kosovë-Serbi/ I dërguari i SHBA vizitë në Prishtinë, takim me Kurtin dhe Thaçin

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë vizitës...

U përzgjodh nga presidenti Trump si emisar në dialogun Kosovë-Serbi, Berlini reagon pas emërimit të Richard Grenell

Presidenti Donald Trump, ka emëruar ambasadorin Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Gjermani, Richard Grenell në postin e Përfaqësuesit Special Presidencial për dialogun ndërmjet...

Zgjedhjet e së dielës, OSMANI ‘e hekurt’ ndaj Serbisë: Nuk e heqim taksën, të trajtohemi në mënyrë të barabartë. Albin Kurti sjell propozime konkrete:...

Reciprociteti është i pamundur që të hiqet, sepse e kemi mësuar si princip nga ndërkombëtarët’’, shprehu propozimet e tij si kryeministër i ardhshëm...

Debati Kosovë-Serbi, kancelari i Austrisë mbron idenë e papranueshme: Jemi pro dialogut dhe ndryshimit të kufijve

Serbia nuk duhe të anashkalojë që shkëmben mallra të huaje me BE-në në masën 63% dhe vetëm 10% i shkëmben me Rusinë’’, deklaroi...

Dialogu Kosovë-Serbi, deputeti gjerman: BE të emërojë një përfaqësues të posaçëm për bisedimet

Deputeti i parlamentit (bundestagut) gjerman, Peter Beyer, anëtar i CDU-së së kancelares Merkel, gjatë një takimi ditën e sotme në Prishtinë deklaroi se vazhdimi...

Dialogu Kosovë-Serbi, Palmer: Marrëveshja do të transformonte Ballkanin, SHBA kërkon njohje të ndërsjelltë (DEKLARATA)

I dërguari Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka deklaruar se SHBA do të donin të shihnin një njohje të ndërsjelltë mes...

Lajmet e fundit