Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

dialogu kosove serbi

“Ta ndalojmë çmendurinë e së kaluarës”, Vuçiç: Duhet kompromis me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç në një intervistë është shprehur se qëllimi i Serbisë është integrimi i Bashkimit Evropian. “Ne kemi vendosur, qëllimi ynë është...

“Takimi nuk ishte i lehtë”, Lajçak flet për përballjen mes Kurtit dhe Vuçiç: Të dy liderët treguan qartë se çfarë duan

I dërguari Special i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak e ka cilësuar si të vështirë takimin e sotëm mes kryeministrit Albin Kurti dhe...

Albin Kurti flet pas takimit me Vuçiçin, tregon katër propozimet që bëri në Bruksel

Kryeministri i Kosovës ka reaguar pas takimit me presidentin Aleksadër Vuçiç. Takim që u mbajt sot në Bruksel me ndërmjetësimin ndërmjetësimin e Përfaqësuesit të...

Kthesa e papritur e negociatave, Zoran ZAEV ‘shënjestron’ BE-në: Nëse nuk na respektojnë për Marrëveshjen e Prespës, si mund të gjendet zgjidhje për çështjen...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev është shprehur i zemëruar me kthesën e papritur që Finlanda dhe disa vende të tjera të BE-së...

Kryeministri rus vizitë të posaçme në Serbi, do të flitet për negociatat me Kosovën

Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvedev do të vizitojë në 20 tetor Serbinë me rastin e 75-vjetorit të çlirimit të Beogradit nga trupat naziste. ...

Thaçi e Vuçiç takohen në Sllovaki, diskutohet heqja e taksës dhe dialogu

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot në Sllovaki me homologun serb Aleksandër Vuçiç. Takimi ka zgjatur rreth një orë...

U shpreh për ‘korrigjim të lehtë të kufijve’, Thaçi shpjegon te ‘Zëri i Amerikës’ dialogun me Serbinë (INTERVISTA)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet këto ditë në Uashington ku të enjten zhvillohet Mëngjesi i Lutjeve, një aktivitet që tradicionalisht grumbullon në kryeqytetin...

‘Korrigjim i lehtë i kufirit’, Thaçi zbulon planin tjetër që copëton Kosovën për njohjen nga Serbia (DEKLARATA)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka pranuar edhe hapur se Kosova duhet të japë një copë territori si çmim për marrëveshjen...

Vuçiç e thotë prerë: Dialogu me Kosovën vazhdon dhe do bëhet siç thotë Serbia

Presidenti Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se sa i përket dialogut në Bruksel me Kosovën vazhdon dhe se do të bëhet siç thotë Serbia. ...

Lajmet e fundit