Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

dialog

Nis takimi me kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Lajçak: Shpresoj të gjejmë sot një zgjidhje për uljen e tensioneve!

I dërguari i Posaçëm i Bashkimt Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë me dije se ka nisur takimi me kryenegociatorët e të...

VIDEO/ Gazetarët e pyesin si po shkojnë bisedimet me Serbinë, zv.kryeministri revoltohet: S’e di çfarë do ndodhë, s’jam Nostadamus

Zëvendëskryeministri njëherësh edhe kryenegociatori për dialogun Kosovë-Serbi, Besnik Bislimi ka qenë i ashpër me gazetarët, të cilët e kanë pyetur nëse do të arrihet...

Edi Rama reagon për zhvillimet në Veri: Kosova është në të drejtën e saj! Duhet dialog i palodhur me Serbinë, për të mos humb...

Kryeministri Edi Rama, reagon për herë të parë për zhvillimet në veri të Kosovës, në Mitrovicën e Veriut. Ai thotë se Autoritetet në Kosovë...

“Politika e ka humbur arsyen”, Grida Duma: Njëra palë s’është mirë mes veti dhe tjetra është mirë aty

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka komentuar mbrëmjen e sotme zhvillimet brenda kësaj force politike. Ajo u shpreh në një intervistë në “Ora Neës”...

Kuvendi i Serbisë miraton raportin për dialogun me Kosovën

Kuvendi i Serbisë miratoi mëngjesin e së enjtes raportin për dialogun me Kosovën. Për miratimin e dokumentit të titulluar “Raporti për procesin e negociatave me...

Kurti: Dialogu me Serbinë i rëndësishëm, synimi njohja reciproke

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara kanë hyrë në një fazë të re, duke qenë se sfidat në...

“Ministri Ulsi Manja të mbajë qëndrim”, avokati Saimir Vishaj: Nuk ka ndodhur që të bojkotohen seancat, të na presion për dialog

Avokati Saimir Vishaj duke folur për bojkotin e seancave gjyqësore, është shprehur se nuk ka ndodhur më parë që pala mbrojtëse të mos paraqitet...

Vendet e G7 kërkesë Kosovës dhe Serbisë: Angazhohuni në dialog konstruktiv dhe normalizoni marrëdhëniet

Ministrat e Jashtëm të grupit të shtatë shteteve më të industrializuara në botë (G7) u kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të angazhohen...

ISP: Presidenti i ri duhet të gëzojë besim publik! Mazhoranca të angazhohet për dialog real, të përfshihet dhe opozita

Instituti i Studimeve Politike (ISP) vlerëson se zgjedhja e Presidentit është një prej momenteve më solemne të legjislaturës parlamentare dhe një funksioneve kushtetuese që...

Macron: Dialogu me Putin ka ngecur pas vrasjeve masive në Bucha

Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se dialogu i tij me presidentin rus Vladimir Putin ka ngecur. Ai ka treguar se zhvillimi i bisedës me...


Lajmet e fundit