Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

dhuro gjak

Mesazhi i Metës: Nëse shembulli i dhuruesve të gjakut do shtrihej në çdo sektor, do kishim një qeveri më të mirë

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë me rastin e 2-vjetorit të Aleancës për Dhurimin e Gjakut.   Sipas...

Dita Botërore e Talasemikëve/ Manastirliu çel fushatën e dhurimit vullnetar të gjakut ‘Gjak i sigurtë për të gjithë’

Në Ditën Botërore të Talasemisë, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu çeli fushatën e dhurimit vullnetar të gjakut “Gjak i sigurtë për...

Së bashku dhurojmë jetë!

Ditën e hënë, më 18 qershor, Alpha Bank Albania në bashkëpunim me Fondacionin “Fundjavë Ndryshe”, organizoi Ditën e Dhurimit të Gjakut, për të shtatin...

Për fëmijët talasemikë, ministrja e Ramës bën gjestin që duhet duartrokitur (MESAZHI)

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhuron gjak për fëmijët talasemikë dhe ka një apel për qytetarët: “10 minuta për të shpëtuar 3 jetë!” ...

‘Dhuro Gjak, shpëto jetë’, Spitali Amerikan fushatë për sensibilizimin e të rinjve

Të solidarizohesh për të dhuruar gjak, nuk tregon thjesht dëshirën për të ndihmuar ata persona që kanë nevojë për të. Do të...

Më 10 maj DUHET të jesh edhe ti! Shpëto një jetë…

“Dhuro Gjak, Dhuro një jetë!” Është ky Apeli që bën Spitali Amerikan në kuadër të nismës jetike për dhurimin e gjakut. Dhurimi...

Lajmet e fundit