Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

dhurim gjaku

Pashko Ujka në gjendje të rëndë pas plagosjes me silenciator, familjarët kërkojnë ndihmë për dhurim gjaku

Pashko Ujka mbeti i plagosur gjatë një atentati me armë mbrëmjen e sotme, pranë shtëpisë së tij në qytetin e Shkodrës. Burime për mediet...

Apel për të ndihmuar artistin Arben Bajo: I intubuar te Infektivi, ka nevojë për gjak A-NEGATIV nga një person që ka kaluar COVID-in

Skulptori dhe pedagogu në Akademinë e Arteve Arben Bajo, 53 vjeç ka nevojë urgjente për gjak. Apelin e bëjnë kolegët e...

Dhuruan gjak për fëmijët talasemikë, Meta vlerëson të rinjtë shqiptarë nga Maqedonia

Presidenti Ilir Meta ishte sot i pranishëm në një seancë të dhurimit të gjakut nga studentë të Strugës në Maqedoni dhe të rinj nga...

Nisma për dhurimin e gjakut, Meta falenderon punonjësit e institucionit të Avokatit të Populli

I përgëzoj për punën e deritanishme dhe i inkurajoj të vazhdojnë të punojnë më fort në përkrahje të qytetarëve të thjeshtë, për të...

Institucionalizimi i ‘Aleancës për Dhurimin e Gjakut’, Meta bën apel: Të bëjmë më shumë për këtë kauze jetike

Falenderoj të gjithë institucionet, aktorët e shoqërisë civile, shoqatat dhe forumet e të rinjve, që u bënë pjesë e kësaj Aleance dhe të...

Së bashku dhurojmë jetë!

Ditën e hënë, më 18 qershor, Alpha Bank Albania në bashkëpunim me Fondacionin “Fundjavë Ndryshe”, organizoi Ditën e Dhurimit të Gjakut, për të shtatin...

Lajmet e fundit