Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

dhurata cupi

PD dërgon deputeten te “5 Maji”: Ku do të rrinë sonte këta banorë…

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar paraditen e kësaj të mërkure në zonën e 5 Majit në Tiranë,...

Dënimi për blerjen e votave në Dibër, reagon PD: Masakra zgjedhore u konfirmua! Kërkojmë drejtësi të plotë

Deputetja Dhurata Çupi ka reaguar për vendimin e dhënë me 1 vit burg për Denis Xholin dhe Albjon Cekun, të cilët u dënuan për...

Sot u hap Rruga e Arbrit, deputetja Çupi: S’ka mbaruar ende, u hap për propagandë

Deputetja e PD për qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi, tha se hapja e Rrugës së Arbrit në Ditën e Çlirimit për të bërë propagandë...

I bllokuar prej tre ditësh në minierë, reagon PD: Lutemi që të dalë nga nëntoka e pasur që mban mbi tokë mijëra të varfër,...

Prej tre ditësh minatori Muharrem Plaku ndodhet i bllokuat në galerinë e minierës së Bulqizës, ndëra ende nuk dihet fati i tij. Në lidhje me...

Dhurata Çupi: Qarku Dibër një deputet më pak. Rinia po ikin nga vendi, qeveria e ka harruar zonën

Ish-deputetja e PD-së Dhurata Çupi ngre shqetësimin se në zgjedhjet e vitit 2021, qarku i Dibrës nuk do të ketë më 6 deputetë, por...

Denoncimi i PD për situatën në Dibër dhe Mat: Fëmijët po shesin misra për të blerë librat e shkollës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, ka akuzuar qeverinë se e ka fututr vendin tnë varfëri të madhe. Ajo thotë se...

‘Shqiptarëve u mohohet buka e gojës’, Dhurata Çupi: Rëndojnë çmimet e larta dhe pagat e ulëta

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi Tyli ka akuzuar qeverinë se duke i bërë politikat ekonomike në favor të miqve oligarkë po u nohojnë...

‘Zbardhen 13 315 kontrata të përkohshme’, PD akuza qeverisë: Rama që nga 2017-ta, ka paguar 147 milionë euro për punësimet elektorale

Ish-deputetja e PD Dhurata Çupi ka hedhur akuza kundret qeverisë, lidhur me punësimet në administratë, teksa thotë se ka paguar një mal me para....

‘Mjekja në Klos pozitive me Covid, stafit dhe qytetarëve s’ju bëhet tamponi’, ish-deputetja Çupi: Testimet të kthehen në urgjencë kombëtare

Ish-deputetja e PD-së, Dhurata Çupi ka bërë një denoncim përmes një postimi në rrjete sociale. Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike...

PD: Qeveria e përdori pandeminë për të vjedhur ata që vuajnë për një copë bukë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi në një deklaratë për shtyp ka hedhur akuza kundrejt qeverisë lidhur me përkeqësimin e situatës së krijuar prej...

Lajmet e fundit