Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

dhurata cupi

“Sulme kibernetike ditën e votimit”, Çupi-Sekretarit të KQZ: Keni kërkuar fonde shtesë? Merkaj: Do të marrim certifikatë sigurie!

Sekretari i Përgjithshëm i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ylli Merkaj, ka deklaruar sot në komisionin për Çështjet Ligjore se KQZ, ka marrë masa për...

PD dorëzon projektligjin për ndarjen territoriale, Çupi: Uroj që mazhoranca t’i thërrasë arsyes e ta miratojë, është në interes të qytetarëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi së bashku me Andia Ulliri kanë dorëzuar në Kuvend projektligjin i cili ka të bëjë me ndryshimet e...

Reforma territoriale, këto janë tre bashkitë e reja që do të kërkojë opozita

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi deklaroi se do të kërkojë rritjen e numrit të bashkive në vend, nga 61 në 81, në ndryshimet...

Seancë dëgjimore me përfaqësues të shoqërisë civile, nis puna e Komisionit parlamentar për Reformën Territoriale, Çupi: Në 2014…

Ka nisur puna për komisioni e Posaçëm Parlamentar “Për Reformën Administrativo-Territoriale në Republikën e Shqipërisë". Në këtë seancë dëgjimore po marrin pjesë përfaqësues të organizatave...

Nis punën Komisioni për Reformën Territoriale, Dhurata Çupi: U synua ulja e numrit të zyrtarëve lokalë, nga 19 mijë që ishin sot kemi 39...

Komisioni për Reformën Territoriale ka nisur zyrtarisht punën mesditën e kësaj të mërkure. Dy bashkëkryetaret janë Dhurata Çupi nga Partia Demokratike dhe Anila Denaj...

Opozita kërkon llogari për zjarrin në Komisariatin nr.5: Të thirren Drejtori i Burgjeve dhe Ministri i Brendshëm! Një i ri humbi jetën atje

Deputetja e PD Dhurata Çupi, ka kërkuar që ministri i Brendshëm, Avokati i Popullit dhe Drejtori i Burgjeve të japin llogari para Komisionit për...

“Kryesia të nxjerrë grup negociatorësh”, debatet e plota në mbledhjen e PD: Deputetët e Berishës na kanë shantazhuar, si duan të bashkohemi?!

Kryesia e Partisë Demokratike ka mbajtur dje mbledhjen e parë pas dorëheqjes së kryetarit Lulzim Basha, shkruan newsbomb.al. Nën drejtimin e kryetarit të komanduar...

ARMANDO SUBASHI përballë Komisionit për INCENERATORËT: Kam folur me Klodian Zoton në telefon për mbetjet (PYETJE – PËRGJIGJE)

Kryetari i Bashkisë së Fierit Armando Subashi ishte dje përpara deputetëve të komisionit hetimor parlamentar për inceneratorët dhe tha se ai nuk mund tu...

PD dërgon deputeten te “5 Maji”: Ku do të rrinë sonte këta banorë…

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar paraditen e kësaj të mërkure në zonën e 5 Majit në Tiranë,...

Dënimi për blerjen e votave në Dibër, reagon PD: Masakra zgjedhore u konfirmua! Kërkojmë drejtësi të plotë

Deputetja Dhurata Çupi ka reaguar për vendimin e dhënë me 1 vit burg për Denis Xholin dhe Albjon Cekun, të cilët u dënuan për...

Lajmet e fundit