Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

dhuna ne familje

Reagon Ministria e Drejtësisë pas protestës: Na kërkuat llogari për përgjegjësi që s’i kemi

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pas protestës të zhvilluar sot përpara këtij institucioni duke thënë se mbështet çdo organizim të shoqërisë civile kundër dhunës...

Dhuna në familje, rritet frikshëm trajtimi i çështjeve në gjykatë (shifra në brendësi)

Sipas statistikave zyrtare të Gjykatës së Tiranës, që nga muaji janar e deri më tani, janë në gjykim plot 255 çështje, ndërsa vitin...

Tronditëse, babai përdhunoi për 2 vjet rresht vajzën e tij 13 vjeçare

Në Greqi është bërë një zbulim i fikshëm ku një baba shqiptar, emigrant prej vitesh në Mitilini, u denoncua se ka përdhunuar vajzën e...

Divorcet ulën dhunën, u dyfishua numri zgjidhjes së martesave

Viti 2016 mund të cilësohet edhe si viti i Divorceve për Gjykatën e Tiranës. Në dhomën civile të kësaj të fundit gjatë vitit të...

Urdhër mbrojtje për shtetasen V.K, dhunohej psikologjikisht nga bashkëshorti R.K

Policia e Sarandës ka plotësuar këkresë padinë për lëshimin e urdhërit të mbrojtjes të menjëhershëm për një banore të qytetit që dhunohej psikologjikisht nga...

“Nuk jeni vetëm”, fushatë për t’i ardhur në ndihmë fëmijëve të gruas së dhunuar në Vlorë

“Nuk jeni vetëm” është fushata që kërkon t’i vijë në ndihmë fëmijëve të gruas së dhunuar sot në Vlorë dhe që tronditi vendin. ...

Pakistan, propozohet që burrat t’i rrahin gratë nëse ato refuzojnë të kryejnë marrëdhënie seksuale

Burrat duhet të lejohen që të rrahin lehtë gratë e tyre, nëse ato refuzojnë që të kryejnë marrëdhënie seksuale. Ky propozim është bërë nga...

Dhuna në familje, vetëm dje u lëshuan 6 urdhër-mbrojtje në Tiranë

Vetëm gjatë ditës së djeshme janë lëshuar 6 urdhër-mbrojtje nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e të gjitha kanë të bëjnë me raste të...

Lajmet e fundit