Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

dhuna ne familje

Dhuna në familje/ Mesatarisht 12 denoncime në ditë, por shumë raste nuk referohen në polici

Të dhënat zyrtare të marra nga Policia e Shtetit tregojnë se dhuna në familje po merr përmasa shqetësuese. Sipas këtyre të dhënave, brenda një...

Dhuna në familje, gjyqtari fajëson policinë: Është e paaftë në marrjen e provave të para në këto raste

Adriatik Bocaj, gjyqtar i Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë ka ngritur shqetësimin ndaj fenomenit të dhunës në familje. Ai shprehet se gjatë hetimeve në rastet...

Vodafone, nga të parat kompani në botë me politikë përkrahëse për punonjësit e prekur nga dhuna në familje

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, Vodafone Albania prezanton për herë të parë në Shqipëri një politikë që përfshin përkrahjen dhe mbështetjen e punonjësve të...

Ministrja Gjonaj: Jo amnisti personave të dënuar për këtë vepër penale

Gjatë vitit 2019 Ministria e Drejtësisë do të ngrejë 8 qendra në gjykata apo bashki ku do të ofrohet ndihmë juridike falas edhe për...

Rikthehet dhuna në familje, 33 vjeçarja denoncon bashkëshortin

Është rikthyer përsëri në vëmendje dhuna në familje, teksa një 33 vjeçare në Tiranë ka denoncuar bashkëshortin e saj. Sipas policisë,...

Rreh bashkëjetuesen 18 vjeçe, arrestohet dibrani (EMRI)

Materialet  i kaluan Prokurorisë Rrethit  Gjyqësor  Dibër  për veprën penale “Dhunë në familje".

Ngjarje e rëndë në Fier, 24-vjeçarja shkon në polici: Më rrahu burri (Disa ditë më parë tentoi të vriste veten)

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin: Shkëlqim Bregu, 33 vjeç, banues në Fier. Ndalimi i këtij...

Dhuna në familje: Ja kush ju vjen në ndihmë dhe çfarë duhet të dini para se të shkoni në polici

Dhuna në familje cënon çdo shqiptar, godet komunitetin tonë, cënon shtetin dhe i bën keq njerëzve që duam më shume. ...

Dhuna në familje, vihet në pranga 39 vjeçari që rrahu gruan e tij (EMRI)

Policia e Tiranës ka bërë të mundur ndalimin e një shtetasi me akuzën e dhunës në familje.  Mësohet se shtetasi Vath Uku 39...

Lajmet e fundit