Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

dhuna ndaj grave

Yuri Kim dhe ambasadorja e Suedisë solidarizohen me gratë në Shqipëri, njëzëri i thonë “STOP” dhunës ndaj grave

Në Ditën Ndërkombëtare të Eleminimit të Dhunës Ndaj Grave, ambasdorja e SHBA Yuri Kim së bashku me atë të Suedisë Elsa Hastad dhe gra...

Denoncimi shokues! Vajza dhunohet nga familjarët e të dashurit: Donin të më prisnin kokën me korrëse, rashë pa ndjenja

Rastet e ushtrimit të dhunës ndaj grave nuk njohin kufi në shqipëri. Një tjetër  rast shokues është së fundmi denoncimi i një vajze, e cila...

Eni Çobani e prekur: Nuk duroj dot më, s’jam mirë dhe kam arritur në një pikë që…

Dhuna ndaj grave është një nga fenomenet me të rënda, me cilin përballet sot shoqëria shqiptare. Ajo është e përhapur kudo, si nga pikëpamja...

Pse “urdhri i mbrojtjes” rezultoi i paefektshëm?

Nga Denisa Daka Vendimet "në mbrojtje të viktimave të dhunës" lëshuar orë pas ore nga gjykatat shqiptare, rezultuan të paefektshme përveçse,...

ÇMENDURI/ Prezantuesi bën apel për dhunë ndaj grave live në TV: Sa më shumë të bërtasin, aq më shumë shtrëngojini

Një prezantues me emrin Ernest Obama nga Kameruni ka udhëzuar në transmetim të drejtpërdrejtë në televizion, shikuesit, për mënyrën se si duhet të ushtrojnë...

Rita Petro sulmon qeverinë: S’e ka bërë detyrën e saj, vetëm ka shtuar numrin e ministreve e deputeteve gra

Poetja e njohur Rita Petro e cila dy vite më parë bëri bujë me poezinë e saj erotike “Vrima” sulmon qeverinë marrë shkas nga...

Mesazhi i Gazmend Pajës për dhunën ndaj grave: Të dashur burra jetën na e ka dhënë një grua

Në kuadër të një aktiviteti të dhunës ndaj grave, aktori i njohur i “Portokallli”, ka dhënë një mesazh për të gjithë meshkujt që dhunojnë...

21 vjeçari dhunon bashkëshorten 18 vjeçare, arrestohet në flagrancë

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, kanë arrestuar në flagrance një shtetas 21 vjecar. Bëhet fjalë për Ramo Osmani,...

Dhunonte dhe përndiqte ish-bashkëshorten, arrestohet 50 vjeçari në Tiranë

Një 47-vjeçar nga Tirana është arrestuar në kushtet e flagrancës nga policia pasi përndiqte prej kohësh ish-bashkëshorten e tij. Shtetasi Haxhi M....

Lajmet e fundit