Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

dhoma e perfaqesuesve

Shqiptaro-amerikani i parë bëhet pjesë e Dhomës së Përfaqësuesve të Floridës: Rrugëtimi i Ardian Zikës, mishërim i ëndrrës amerikane

Nëntorin e vitit të kaluar shqiptaro-amerikani Ardian Zika fitoi mandatin e tij të dytë si përfaqësues i Partisë Republikane për një nga 120 vendet...

Kongresi Amerikan miraton rezolutën, hetim për shkarkimin e Donald Trump

Me një diferencë të ngushtë votash (232-196) Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi këtë të enjte rezolutën që i hap zyrtarisht rrugë hetimit...

Dhoma e Përfaqësuesve, presidenti Trump përpiqet të diskreditojë hetimet

Presidenti Donald Trump dhe përkrahësit e tij në Kongres po kërkojnë të minojnë përpjekjet e drejtuara nga demokratët për të mbledhur dëshmi që do...

Dhoma e Përfaqësuesve nuk arrin të anulojë veton e Trumpit

Presidenti, Donald Trump, e shpalli emergjencën kombëtare në mënyrë që të sigurojë fondet për ndërtimin e murit me Meksikën, pasi Kongresi nuk pranoi të...

Demokratët drejt fitores në Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA

Rezultatet preliminare jozyrtare të zgjedhjeve për Kongres tregojnë se demokratët në Shtetet e Bashkuara do të fitojnë kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve, ndërsa republikanët...

Lajmet e fundit