Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

dhoma amerikane e tregtise

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi duhet të çohet deri në fund! Këto janë 3 prioritetet e ambasadës amerikane

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka qenë e pranishme në ceremoninë e mbajtur nga Dhoma Amerikane e Tregtisë. Ajo u shpreh se Reforma...

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë intervistë për VOA: Tenderat të bëhen njëherë e përgjithmonë me kritere të qarta!

Presidenti i Dhomës së Tregtisë, z. Enio Jaço ndodhet prej disa ditësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për takime me zyrtarë amerikanë por...

Dhoma Amerikane e Tregtisë letër Ramës e 4 ministrave: Shtyni parapagimin e taksave, përmirësoni platformën e-Albania

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, ministres së Financave Anila Denajt, ministrit për Mbrojtjen e...

Dhoma Amerikane e Tregtisë: Ikim nëse rriten taksat

Kreu i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Mark Craëford ka folur për situatën e investimeve dhe nivelin e taksave në Shqipëri. Në një...

Lajmet e fundit