Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

dhjetor

Temperaturat zbresin deri në -5°C dhe reshje dëbore në disa zona, mësoni si do të jetë moti këtë javë

Java që presim përpara parashikohet një tjetër javë me reshje shiu e dëbore për vendin tonë, por përgjatë saj nuk do të mungojnë edhe...

Çfarë duhet në hani në dhjetor, më të shëndetshmet e stinës

Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e të pjekur...

Rama e nis ditën me urim për shqiptarët: Dita e parë e dimrit, ju uroj një dhjetor të paqtë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur duke u uruar shqiptarëve një dhjetor të paqtë. Ai ka publikuar  një foto piktoreske, ku shihet...

‘I shoh kadrinjtë të agjituar’, Rama: Kërkesat e studentëve po adresohen

Kryeministri Edi Rama ka komentuar protestën e studentëve, ndërkohë që këta të fundit kanë marrë pushimet e fundvitit. Rama ka ironizuar...

“Rrezikoni të humbisni me duart tuaja”, Rama ia thotë në sy : Jeni tmerrësisht larg studentëve të dhjetorit të parë

Gjatë fjalës së tij përballë studentëve të universitetit Bujqësor në Tiranë, Rama u shpreh se megafoni nuk është i nevojshëm kur nuk të dëgjon...

Dhjetoristi kujton ditën e parë të Demokracisë: Sa borxh i kanë ‘ATA’ këtij vendi, të kërkojnë FALJE

Afrim Krasniqi, një nga studentët e lëvizjes së dhjetorit që solli demokracinë në vend, kujton 22 marsin e vitit 1992, ditën e parë të...

Surpriza e Arilena Arës, pas “Nëntorit” publikon “Dhjetorin” (VIDEO)

Kënga “Nëntori” e Arilena Arës ishte një ndër këngët më të suksesshme për vitin 2017. Fama e këngës i ka kaluar kufinjtë duke u...

Çfarë paralajmëron Rama për administratën publike: Brenda datës 15 dhjetor merrni edhe 3 dokumente online

· Certifikata e regjistrimit (NUIS)”, shkruan Rama në facebook.  

Çelet Qendra e re Kombëtare e Kulturës për Fëmijë (VIDEO)

Çelet Qendra e re Kombëtare e Kulturës për Fëmijë by newsbomb-al

Lajmet e fundit