Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

Dhermi

IKMT aksion në Dhërmi, hedh përtokë banesat pa leje, Çuçi: Do të jemi kudo ku zaptohet toka

Në Dhërmi vijon operacioni “Bregdeti Ynë” për shembjen e objekteve pa leje. Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka publikuar një video ku shihen fadromat...

Rama nxjerr pamjet e shembjes së pallatit pa leje në Dhërmi dhe paralajmëron: Së shpejti edhe Ligji i Vijës Bregdetare

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak më parë pamjet e operacionit “Bregdeti Ynë”, që rinisi sot në Dhërmi. Fadromat e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së...

Rifillon operacioni “Bregdeti Ynë”, Çuçi paralajmëron: Do shembim dy objekte në Dhërmi, të mos e mendojë askush gjej shesh e ndërto

Rifillon operacioni “Bregdeti Ynë” për shembjen e ndërtimeve pa leje në vijën bregdetare të Shqipërisë. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi thotë se operacioni u ndërpre...

PLEHRAT/Turizëm glamour “alla shqiptarçe” në Dhërmi, resorti luksoz ku shkojnë ministra e ambasadorë e plehrat që i presin “Welcome in Drymades”, ja çfarë ngjet...

Kjo është e shtuna e fundit e sezonit turistik 2021. Vargu i madh i turistëve zbritën si çdo fundjavë në Dhërmi. E njëjta pamje,...

“Talebanët” e Dhërmiut!

Një turiste e huaj pyeti: -“Are they afghans?”. -“No albanian gypsies”. Kjo është pamja që ofron Dhërmiu në Drymades, në kulmin e sezonit turistik. Hapësira publike ndërmjet...

Ndërtuan kate shtesë pa leje, Policia shpall në kërkim dy pronarët e objekteve në Dhermi (EMRAT)

Dy pronarë të dy objekteve në Dhërmi janë shpallur në kërkim, pasi kanë ndërtuar kate shtese jashtë lejes së ndërtimit. Bëhet me dije se policia...

Arrestohen 3 të rinj në Dhërmi, shisnin kokainë dhe kanabis te vendi ku punonin

Policia e Himarës ka vënë në pranga tre të rinj, të cilët posedonin lëndë narkotike dhe e shisnin te vendi ku punonin. Janë arrestuar...

Vlora nuk gjen qetësi, pas Karaburunit edhe Radhima në “luftë” me flakët, zjarri po përhapet me shpejtësi afër banesave

Një tjetër vatër zjarri është riaktivizuar në fshatin Radhimë të Vlorës. Burime për mediat bëjnë me dije se vatra e zjarrit ndodhet në afërsi të...

Nafta “pushton” bregdetin e Dhërmiut! Trageti lë pas shtëllungat e karburantit, pushuesit të shqetësuar (VIDEO)

Ujërat e plazhit të Dhërmiut mëngjesin e sotëm janë ndotur me vaj, duke vënë në alarm pushuesit e turistët e huaj. Kjo për shkak të...

FOTO/ Plehra e rrugë të SHKATËRRUARA, shëmti me beton në Dhërmi, banorët: E ka bërë kompania Gjikuria!

“Welcome to Drymades” Nëse jeni sot në Dhërmi, në Drymades, kjo është panorama që ofron perla e jugut në kulmin e sezonit turistik. E shtunë,...

Lajmet e fundit