Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

dhembet

Zhytësi përballet me peshkaqenin “gjigand”, kafsha tregon dhëmbët e mprehtë nën ujë (FOTO)

Një zhytës është përballur me një peshkaqen gjigand, teksa ai po eksploronte ujërat në brigjet e Florida-s. 55 vjeçari John Moore, ndonëse ndodhej në një...

Rrëfimi ndryshe i Rozana Radit: Si ia theva dhëmbët babit me 50 lekë

Rozana Radi është një ndër personazhet më të njohur të ekranit shqiptar. Ajo njihet në disa fusha si kmuzikë, aktrim,...

Zbulohet medikamenti që lufton kavitetet dhe rrit dhëmbët nga e para

Shkencëtarët kanë zbuluar se një medikament i përdorur për pacientët me Alzheimer mbron dhëmbët nga kaviteti dhe stimulon daljen e dhëmbëve të reja. ...

Çani e ftoi në emision, por nuk erdhi: Aktorja rrëzohet në teatër dhe thyen dhëmbët (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, ishin të ftuar trupa e aktorëve shqiptarë dhe serbë që do të marrin...

Shkon te dentisti por zgjohet i tmerruar

Një 36 vjeçar vendosi të shkojë te dentisti për të hequr katër dhëmbë por kur u zgjua u tmerrua nga ajo që vuri re....

E tallën në internet për pamjem e saj, por ja ndryshimi drastik (Foto)

Një grua e cila u bë e “famshme” pas intervistës në “The Jeremy Kyle Show”, për shkak të dhëmbëve të saj me defekt, duket...

Çiljeta vjen me një tjetër ndryshim: E gjeta në moshën 31 vjeç…

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga ka vendosur të bëjë një tjetër ndryshim. Çiljeta ka treguar për emisionin da’Sara se ka vendosur tela për rregullimin e dhëmbëve....

Të lash dhëmbët nuk është vetëm higjenë për gojën, por edhe për mëndjen

Një studim i fundit në King 's College në Londër dhe Universiteti i Southampton, ka zbuluar se larja e dhembëve nuk është vetëm higjenë...

Si të përgatisni vetë pastën që zbardh dhe forcon dhëmbët tuaj (Video)

Thuajse çdo produkt higjene ka të paktën një përbërës bimor, poashtu edhe pasta e dhëmbëve. Por kjo metodë demostron se si çdokush mund të...

Lajmet e fundit