Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

dezinfektues

Pinë dezinfektues duarsh për t’u dehur, tre të vdekur dhe një i verbuar në Meksikë

Tre persona vdiqën dhe një tjetër mbeti i verbër nga helmimi me metanol, pasi pinë dezinfektues duarsh për t'u dehur. Ngjarja...

Krijohet dezinfektuesi që mbron sipërfaqet nga COVID-19 për 90 ditë, miratohet zyrtarisht përdorimi i tij

Shkencëtarët nga Universiteti i Shkencave dhe Teknologjisë (HKUST) të Hong Kongut kanë krijuar një dezinfektues që mund të mbrojë sipërfaqe të ndryshme nga koronavirusi...

Lind në kohën e koronavirusit, prindërit i vendosin emrin ‘dezinfektues’

Koronavirusi ka prekur mbarë  botën, gjithçka është izoluar dhe bllokuar. Në këto kohë të vështira, të ardhurit në jetë i një fëmije ringjall shpresë...

Lajmet e fundit