Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Deutsche Welle

Deutsche Welle shkruan për deklaratën e Ramës për “rreziqet” e lirisë së medias, kritikët: Justifikime për të mbrojtur anti-shpifjen

Media online në Shqipëri është po aq e dëmshme sa propaganda naziste, pedofilia dhe terrorizmi. Të paktën kështu mendon kryeministri shqiptar, Edi Rama i...

E RËNDË/ Talebanët i shkojnë në shtëpi gazetarit gjerman dhe i vrasin anëtarin e familjes

Pasi morën nën kontroll Afganistanin, talebanët kanë nisur hakmarrjen ndaj “kundërshtarëve” të tyre, duke mos kursyer as gazetarët. Sipas Deutsche Welle, talebanët ditën e sotme...

Deutsche Welle: Pas tërmetit në Shqipëri abuzuesit me ndërtimet para drejtësisë

Në mbrëmjen e të premtes, (29.11.2019) ekipet e kërkim –shpëtimit të Serbisë dhe Malit të Zi nuk gjetën asnjë viktimë ose të mbijetuar në...

DW: Franca i ka thënë “JO” negociatave me Shqipërinë! Shansi i fundit, një takim Merkel-Macron

Që vende si Gjermania dhe Franca kanë qendrime krejt të ndryshme lidhur me hapjen e procesit të negociatave për antarësim mes BE-së dhe Maqedonisë...

Balla pwr DW: Kërkesat e Bundestagut detyra shtëpie, jo kushte

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla në një intervistë për Deutsche Welle historik autorizimin që Bundestagu i dha qeverisë gjermane për çeljen e...

‘Sa më parë dialog mes palëve’, DW: OSBE/ODIHR rekomandim Tiranës

OSBE/ ODIHR, në raportin përfundimtar mbi zgjedhjet lokale të 30 qershorit në Shqipëri e vendos dialogun politik mes palëve si rekomandim prioritar, që duhet...

DW: Pse të inkriminuarit vazhdojnë të hyjnë në politikë?

Pastrimi i politikës nga individë me rekorde kriminale është rikthyer në ҫështje të nxehtë dite në Tiranë. 4 vjet pas hyrjes në fuqi të...

Europa ime: Për sa unitet dhe sa diversitet ka nevojë Europa?

BE-së i duhet uniteti, aty ku është e detyruar të kufizojë lirinë e shteteve anëtare, si monedha e përbashkët euro, por duhet të tregojë...

Deutsche Welle: Qytetarët e Tiranës kërkojnë heqjen e memorialit turk

Deutsche Welle i ka kushtuar një artikull memroialit turk të vendosur në Tiranë, në nder të viktimave gjatë grushtit të shetit në vitin 2016....

Rasti “Zhvatja”, DW: A është ky fundi i drejtësisë?

Gazeta italiane “La Verita” në edicionin on-line ka publikuar një video nga takimi i të dyshuarve në rastin “Zhvatja” Bojan Jovanovski “Boki 13” dhe...

Lajmet e fundit