Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

deti

I dha autorizim Bushatit, Meta sqaron gjithçka një ditë më pas: Pse u shtua një tjetër negociator (PYETJE-PËRGJIGJE)

Presidenti Ilir Meta ditën e djeshme i dha autorizimin e kërkuar ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për negociatat e detit me Greqinë. ...

Meta i dha Bushatit autorizimin, ndryshime në grupin e negociatorëve, i shtohet edhe një jurist (Kush është Ksenofon Krisafi)

Lajmi i bujshëm ishte ditën e djeshme dhënia e autorizimit nga Presidenti Meta për ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati për negociatat e detit me...

Kroacia “IA PLAS” shqetësimin në tavolinë Bushatit: Na sillni PLEHRAT nga Adriatiku te DETI ynë (DEKLARATA)

Dukej si një vizitë kortezie dhe marrëdhëniesh për bashkëpunim në rrugën e integrimit evropian mes dy vendeve. Por duket se takimi i ministres së...

Marrëveshja e detit, Meta: I predispozuar t’i hap rrugë procesit, por mund të atakohet sërish në Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta ka thënë se është i predispozuar që t’i hapë rrugë procesit të negociatave për kufirin detar me Shqipërisë dhe Greqisë. ...

Koloneli i Detit përplaset me Berishën: Më quajte sharlatan, unë jam në transhenë time! Shkoni në arkiv dhe do gjeni…

Koloneli i Detit, Myslym Pashaj i kthen përgjigje ish-kryeministrit Sali Berisha i cili e cilësoi “sharlatan” në emisionin e Sokol Ballës. Pashaj...

DETI/ Zbardhet takimi i Metës me Komisionin e Jashtëm, ja ç’ka thënë PRESIDENTI

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta zhvilloi sot një takim me deputetët e Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme, për marrëveshjen e detit me...

Diskutimet për detin, Bushati: Veprimi i Metës lajthitje politike. I thoshte Ramës…(E PLOTË)

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u shpreh se Presideti Meta duhet të kishte komplimentuar punën e bërë. Nga Komisioni i Jashtëm ku edhe po...

DETI/ Bushati thirret në seancën dëgjimore, i pranishëm edhe një NEGOCIATOR

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati është thirrur ditën e mërkurë për të dhënë informacione të thelluara për marrëveshjen e detit me Greqinë...

Grupi i negociatorëve të DETIT, flet Berisha: Në listë një ish SPIUN! Ju zbuloj planin e Bushatit dhe ‘fake news-in’ (E PLOTË)

Ish - kryeministri i vendit Sali Berisha, në një deklaratë për mediat ka folur mbi debatet e hapura pas publikimit të listës së negociatorëve...

Lajmet e fundit