Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

deti

Çështja e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë, Nikos Dendias: Meta nuk i ka dhënë autorizim kryeministrit, me presidentin e ri do kemi edhe zgjidhjen…

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka folur për “Skai” për vizitën që pati në Shqiëpri. Dendias është pyetur nga gazetari për çështjen e detit,...

“Shfuqizimi i ligjit të luftës të bëhet sa më shpejt”, ministri grek Dendias: Çështja e detit do shkojë në Hagë (Çfarë u tha për...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka folur në një konferencë të përbashkët me ministren Olta Xhaçka në lidhje me temat që diskutuan. Dendias foli...

VIDEO/ TMERR në det, dallgët përplasen fort në xhama, përmbytet trageti 

Një video që tregon valët e forta që përplasen me një traget në Gjermani u bë virale në rrjetet sociale së fundmi. Nga pamjet e...

“Deti ka valën, njeriu ka fjalën”, kë po “thumbon” Behgjet Pacolli pas apelit që iu bëri liderëve shqiptarë

Behgjet Pacolli është një ndër biznesmenët dhe sipërmarrësit më të suksesshëm në Kosovë dhe më gjerë në Europë.  Ai vazhdimisht poston foto nga punët e...

Dendias i rikthehet çështjes detare me Shqipërinë: Greqia ka të drejtën e patjetërsueshme të shtrijë ujërat në 12 milje, mes dy vendet ende vijojnë...

Ministri i Jashtëm në Greqi, Nikos Dendias i është rikthyer çështjes detare me Shqipërinë. Në një intervistë për gazetën greke “Parapolitika”, ai ka folur...

Haga vendos për ‘Detin’, Bashkimi Europian mirëpret marrëveshjen Shqipëri-Greqi

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama priti në një vizitë zyrtare ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias, ku u diskutua për çështjen e detit....

Çështja e detit, flet koloneli Myslim Pashaj: Do ishte mirë që negociatat të rifillonin, por s’jemi të barabartë me Greqinë

Koloneli Myslim Pashaj ka folur në emisionin "Kjo Javë" për çështjen e zgjerimit detar me 12 milje që kërkon Greqia në detin Jon dhe...

Ish-deputeti Osman Metalla: Ç’ndodh nëse Greqia zgjeron detin territorial në 12 milje? Nuk ka më marrëveshje, por okupim

Nga Prof As. Dr. Osman Metalla- ish deputet i PD Tema e zgjerimit te detit territorial te Greqisë nga 6-12 milje...

Negociatat për detin, flet Paskal Milo: Grupi negociator ka një projekt-marrëveshje, ja pse e bëri atë deklaratë Mitsotakis

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo ka folur për temën që ka hapur debat të gjerë ditët e fundit, atë të kufirit detar me Greqinë...

Moti i keq, probleme edhe në portin e Vlorës, vonohen tragetet

Moti i keq që përfshiu vendin gjatë natës ka shkatuar probleme edhe në portin e Vlorës, shkruan Newsbomb.al.  Si pasojë...

Lajmet e fundit