Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

deti i zi

Raketa ukrainase godet anijen ruse në Detin e Zi, ja çfarë thotë Moska  

Një luftanije ruse, Admiral Makarov, është goditur nga një raketë ukrainase në Detin e Zi, duke u dëmtuar rëndë. Mediet ukrainase bëjnë me dije se...

Luftanija më e rëndësishme e Marinës ruse evakuohet në Detin e Zi, Ukraina thotë se është goditur me raketë

Një nga anijet luftarake më të rëndësishme të Marinës Ruse ose është duke lundruar e braktisur ose është në fund të Detit të Zi,...

Presidenti ukrainas falenderon Erdogan: Miku im, ka ndaluar kalimin e anijeve luftarake ruse në Detin e Zi

Turqia do të ndalojë anijet luftarake ruse të kalojnë nëpër Detin e Zi. Kështu shkruan në Twitter presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, teksa falenderon "mikun...

Putin: Veprimet e SHBA-së dhe NATO-s në Detin e Zi, sfidë serioze për Rusinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka thënë se veprimet e Shteteve të Bashkuara dhe Aleancës Veri Atlantike (NATO) në Detin e Zi janë “sfidë...

Tensione në Detin e Zi, anija dhe avioni rus qëllojnë drejt luftëanijes britanike

Anije të flotës ruse kanë hapur zjarr paralajmërues ndaj luftëanijes të Marinës Mbretërore Britanike. Mediat britanike raportojnë se një avion rus model Su-24 ka lëshuar...

Turqia bën zbulimin e madh në Detin e Zi, Erdogan: Kemi gjetur 320 miliardë metra kub gaz natyror, por kërkimet në Mesdhe do të...

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka njoftuar zbulimin e një rezervati të madh me gaz natyror në brigjet e Detit të Zi, duke thënë...

Pamje e bukur, por e frikshme, stuhia e dëborës vjen nga Deti i Zi dhe godet qytetin (VIDEO)

Një stuhi dëbore ka goditur qytetin Hopa në Turqi, ndërsa videot e këtij momenti janë shpërndarë në internet dhe kanë bërë xhiron e botës....

Luftëanijet e NATO-s zbarkojnë në Detin e Zi

Aleanca veri-atlantike përforcon prezencën e saj në Detin e Zi. NATO dërgon me këtë sinjale si tek Rusia ashtu edhe tek Ukraina. Por mundësia...

Përfshihen nga flakët dy anije në Detin e Zi, 10 të vdekur

Dy anije që lundronin në detin e Zi janë përfshirë nga flakët. Si pasojë kanë humbur jetën të paktën 10 marinarëve. Ngjarja ka ndodhur...

Fundoset anija me emigrantë në Detin e Zi, 21 të vdekur

Të paktën 21 persona kanë vdekur, si pasojë e fundosjes së një anije me emigrantë ilegalë në Detin e Zi. Roja bregdetare e Turqisë...

Lajmet e fundit