Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

Deshmoret e Kombit

Dita e Dëshmorëve të Kombit, por në Vlorë varrezat e të rënëve për liri i ka mbuluar bari

Sot, është Dita e Dëshmorëve të Kombit që kanë dhënë jetën e tyre për lirinë e Shqipërisë. Ajo e ka origjinën në 5 Maj...

Kryeministri Rama dhe zyrtarët e lartë të shtetit vendosin kurora me lule në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit

Kryeministri Edi Rama, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla dhe zyrtarë të lartë të shtetit, janë duke marrë pjesë në ceremoninë e nderimit të Dëshmorëve...

Zhvarrosen 3 oficerët e policisë që u vranë në krye të detyrës, nesër do bëhet varrimi i tyre në “Varrezat e Dëshmorëve”

Tre oficerë policie të vrarë në krye të detyrës janë zhvarrosur sot, pasi nesër do të bëhet varrimi i tyre në varrezat “Dëshmorët e...

Zhvillohet panairi i artit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, Rama pritet me dhuratë e valle

Në bulevardin Dëshmorët e Kombit po zhvillohet panairi i artit, ku kanë marrë pjesë shkolla të ndryshme artistike nga qytete të ndryshme në vend. Pjesëmarrës...

“Mos të kishte ardhur policia do ishin vrarë”, si ndodhi konflikti mes familjeve në Berat, kush janë 3 vëllezërit që tentuan t’i marrin pistoletën...

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Berat në lagjen “Dëshmorët e Kombit. Pasi salla e...

‘Përulësisht me Respekt’, Rama përkujton Dëshmorët e Kombit me zërin magjik të Vaçe Zelës (VIDEO)

Sot është 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Kombit që kanë dhënë jetën e tyre për liri, për ta lënë Shqipërinë sovrane dhe të...

Foto/ Sinjalistikë e re përgjatë Bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’

Bashkia e Tiranës ka vendosur sinjalistikë të re përgjatë Bulevardit "Dëshmorët e Kombit".   Menjëherë pas sinjalizimit për sinjalistikën e dëmtuar...

Kryebashkiaku demokrat nderon ‘Dëshmoren e Kombit’, i vë kopshtit të fëmijëve emrin e Zarife Hasanajt

Bashkia e Kamzës me në krye demokratin Xelal Mziun, ka vendosur të nderojnë nëntetaren Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën nga shpërthimi i një...

‘I gjithë Atdheu mban frymën’, Kryemadhi përkujton Dëshmorët e Kombit: Nderim! Na frymëzojnë për…

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka përkujtuar Dëshmorët e Kombit me anë të një postimi në Facebook. Kryemadhi shpreh respektin dhe...

Monika Kryemadhi mes protestuesve në Bulevard: Të rrëzojmë Edi Ramën

Kryetarja e LSi Monika Kryemadhi e shoqëruar nga deputetët e saj ka mbërritur te Bulevardi Dëshmorët e Kombit mes protestuesve ku ka dhënë mesazhin...

Lajmet e fundit