Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

dervishaj

Flet ish ministri Dervishaj pas daljes nga Krimet e Rënda

Ish ministri i Trasnporteve, Sokol Dervishaj është marrë sot në pyetje në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me abuzimet me rrugën Tiranë-Elbasan. ...

Akuzat për punësime sezonale, reagon ministri i Transportit, Sokol Dervishaj

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, pasi u njoh me shqetësimin e zvkryeministres, bën me dije se ka ngritur Grupin e Punës me...

Dervishaj në “Rrugën e Kombit”: Është ndërhyrë në çdo segment ku ka patur probleme me dëborën dhe ngricat

Ministri i Transportit dhe  Infrastrukturës  Sokol Dervishaj ka ndjekur situatën e krijuar në aksin kombëtar Milot- Morinë (Rruga e Kombit), si pasojë e rreshjeve...

Lehtësira të reja për pasagjerët, Dervishaj: Po punojmë për vendosjen e një linje direkte trageti dhe fluturimi me Kroacinë

 Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ambasadoren e Kroacisë, Sonja Bujas Juraga.  Ministri Dervishaj dhe...

India tejet e interesuar për bashkëpunimin me Shqipërinë në transportin hekurudhor dhe detar

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ministrin Indian për Hekurudhat Suresh Prabhu. Ministri Dervishaj shprehu...

Lajmet e fundit