Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

derbi

Partizani mposht Tiranën në derbi, shpallet kampion pas 26 vitesh

Partizani i rikthehet titullit kampion pas 26 vjetësh. Ekipi i Partizanit fiton kampionatin për herë të 16-të në historinë e tij....

Nuk lë vend për imagjinatë, prezantuesja zhvishet pas ndeshjes së derbit (FOTO)

Triumfi 3-0 në derbin ndaj Romës ka dërguar në delir tifozët dhe mbështetësit e Lazios që kanë gjetur mënyrat më të veçanta për të...

Derbi Tirana- Partizani, Policia merr masa të forta: JO fëmijë nën 16 vjeç (RRUGËT QË BLLOKOHEN)

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, ka hartuar planin e masave për mbarëvajtjen e sigurisë dhe rendit gjatë zhvillimit të ndeshjes “Tirana-Partizani” e cila do...

Derbi Partizani-Tirana, reagon Olsi Rama: E merituam fitoren, nuk merrem me episode

PRONONCIMI I PLOTË: O.Rama: Kjo përmbysje tregoi që përbëjnë një grup të mrekullueshëm, që kanë karakter dhe japin gjithçka në fushën e lojës. Madje...

Partizani nuk fiton në fushë, kërkon në tavolinë 3 me 0 kundër Tiranës…dhe t’i hiqet licensa stadiumit

Derbi i kryeqytetit Tirana - Partizani që përfundoi mesditën e sotme në rezultatin pa gola 0 - 0, përveç icidentit të djeshëm të ikjes...

E rrahën në derbi, ish-drejtori i Partizanit i vetëofrohet Tiranës

Mund të duket e habitshme por është e vërtetë. Ish- drejtori i Partizanit, Dritan Dervishi në gjashtë muajt e fundit i është vetëofruar bardhebluve....

Pa tifozë 8 ndeshje, Tirona Fanatiks protestë para FSHF në orët e mbrëmjes (VIDEO)

Tifozët e “Tirona Fanatiks” në këtë orë të mbrëmjes kanë mbajtur frymën përpara Federatës Shqiptare të Futbollit për të protestuar kundër vendimit që lë...

Petrit Vasili për incidentet në derbi: Kush i hedh benzinë kësaj situate, nuk mund të quhet tifoz

Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili në fund të diskutimit për reformat në emisionin “Tonight” në Ora News, është ndalur edhe te derbi Tirana-Partizani dhe...

Dy standardet e FSHF-së, i njejti veprim, dënime të ndryshme

Vendimet e sotme të marra nga Komisioni i Disiplinës në FSHF tregojnë mënyrën me dy standarde me të cilën funksionon ky organ. ...

FSHF jep arsyet: Pse Partizani nuk mund të fitojë në tavolinë kundër Tiranës

Komisioni i Disiplinës në FSHF ka marrë vendimet për sherrin e ndodhur pas përfundimit të derbit mes Tiranës dhe Partizanit dy ditë më parë....

Lajmet e fundit