Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

derbi

Gjest prej kampioni, lojtari i TIRANËS mëson vdekjen e gjyshit para ndeshjes dhe nuk e tradhton ekipin për derbin

Partizani sërish nuk fitoi përballë Tiranës. Bardheblutë arritën të triumfonin sërish në derbi me dy golat e shënuar nga Redon Xhixha. Në një prononcim për...

KATEGORIA SUPERIORE/ Tirana zyrtarisht kampione e Shqipërisë, fiton derbin dhe siguron titullin e 26-të në histori

Tirana ka fituar 1-2 me Partizanin për javën e 33 të Superligës. Sfida e “Elbasan Arena” ka dhuruar emocione të forta, me bardheblutë që...

Spektakël pa gola në “Air Albania”, Stenio Junior “fal” Tiranën, bardheblutë sërish të pamposhtur në derbi

Mbyllet në barazim 0-0 supersfida Tirana-Partizani. Derbi i kryeqytetit prodhoi spektakël në fushë dhe tribuna, por nuk prodhoi fitues. Tirana e nisi mirë ndeshjen dhe...

Të gjitha rrugët të çojnë në “Air Albania”, luhet sot derbi Tirana – Partizani

Tirana dhe Partizani çelin sot javën e 24 të Superligës. Ndeshja derbi zhvillohet në “Air Albania” dhe merr jetë në 19:45, teksa pritet një...

DERBI I KRYEQYTETIT/ Tirana “vishet” bardheblu, penalltia e Limaj “fundos” Partizanin

Tirana është “mbretëresha” e derbit të parë ndaj Partizanit për këtë sezon. Bardheblutë arritën një fitore të çmuar me rezultatin 1-0 ndaj Partizanit, falë...

“Blindohet” kryeqyteti, policia njofton masa shtesë për derbin Tirana-Partizani

Nesër do të luhet supersfida e javës së 6-të të Abissnet Superiore, Tirana-Partizani. Derbi i kryeqytetit do të nisë në orën 19:45 dhe do...

Kontrolle të rrepta përpara derbit, policia zbarkon me qen anti-eksploziv në ‘Air Albania Stadium’ (FOTO)

Ndeshja derbi mes Partizanit dhe Tiranës fillon në orën 19:00, ndërkohë dy tifozeritë janë nisur drejt stadiumit ‘Air Albania’ ku dhe do të zhvillohet...

Partizani mposht Tiranën në derbi, shpallet kampion pas 26 vitesh

Partizani i rikthehet titullit kampion pas 26 vjetësh. Ekipi i Partizanit fiton kampionatin për herë të 16-të në historinë e tij....

Nuk lë vend për imagjinatë, prezantuesja zhvishet pas ndeshjes së derbit (FOTO)

Triumfi 3-0 në derbin ndaj Romës ka dërguar në delir tifozët dhe mbështetësit e Lazios që kanë gjetur mënyrat më të veçanta për të...

Derbi Tirana- Partizani, Policia merr masa të forta: JO fëmijë nën 16 vjeç (RRUGËT QË BLLOKOHEN)

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, ka hartuar planin e masave për mbarëvajtjen e sigurisë dhe rendit gjatë zhvillimit të ndeshjes “Tirana-Partizani” e cila do...

Lajmet e fundit