Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

deputetet

VIDEO/ Miu futet në Parlament, gjithë deputetët në këmbë nga frika

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Parlamentin e Spanjës. Në Kuvend po zhvillohej seanca  radhës plenare, ku një “mik” i paftuar i ka...

Kuvendi mblidhet sot për seancën e fundit plenare, në shtator vijnë deputetët e rinj, çfarë pritet të miratohet

Kuvendi do të mbajë sot seancën e fundit plenare për këtë legjislaturë. Deputetët e opozitës dhe një pjesë e atyre të mazhorancës që nuk...

“Kërmilli, Profesori dhe Shishja e Qumështit”, Murrizi tregon pseudonimet e deputetëve që bashkëpunojnë me Sigurimin e Shtetit

Myslim Murrizi ka thënë ditën e sotme se disa nga deputetët që do të futen në Parlament në shtator bashkëpunojnë me Sigurimin e Shtetit,...

Cilët janë deputetët “e rinj” që ishin deputetë edhe më 1991? Katër emra, dy nga PS dhe dy nga PD

Kuvendi i ri (2021-2025) do të ketë vetëm një deputet të ri nën moshën 25-26 vjeçare, shumë më pak se shumica e legjislaturave të...

Deputetët të gjithë në këmbë, mbahet një minutë heshtje për Bashkim Finon: E humbëm atëherë kur Shqipëria po fitonte betejën me Covid

Gjatë senacës plenare ditën e sotme, Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos, deputetit socialist që...

Kukësi dhe Dibra mbyllen si bastione “besnike” të demokratëve; kush janë DEPUTETËT e ardhshëm nga PD dhe PS sipas mandateve

Kukësi dhe Dibra, dy bastione të djathta në veri të vendit, i kanë qëndruar besnike Partisë Demokratike edhe në këto zgjedhje. Kukësi, ka shpallur...

‘Përfshihen në veprimtari kriminale’, Policia e Shtetit indinjohet nga deklaratat e deputetëve: Të ndalen sulmet, po i jepni krahë krimit

Policia e Shtetit ka reaguar pas deklaratave të disa deputetëve në Kuvend, se policia përfshihet në punë kriminale. Përmes një reagimi...

“Dita e modës” në Parlament/ Të veshur me ngjyra dhe kostume serioze, shikoni ‘paradën’ e deputetëve

Çdo javë përpara fillimit të seancës plenare në Parlament, deputetët bëjnë një paradë përpara shkrepjes së aparateve nga fotografët. Gjatë ditës...

Ishim në karantinë dhe na ndalohej qarkullimi por këta deputetë i bënë ‘rrush e kumbulla’ lekët tona (LISTA me 110 deputetët që morën lekë...

Ndërsa qytetarët e zakonshëm të këtij vendi ishin në karantinë dhe në pamundësi për të qarkulluar, 110 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, kanë bërë...

VIDEO/ Balla kërkon ndërprerjen e seancës për MOSRESPEKTIMIN e higjenës, Ilir Beqaj pa maskë dhe doreza PREK FYTYRËN, deputeti mbrapa ‘e bën XIXË’ tavolinën

Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla ka kërkuar nga Kryetari i Kuvendit që të marrë parasysh edhe ndërprerjen e seancës plenare,...

Lajmet e fundit