Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

departamenti amerikan i shtetit

‘SHBA të shikojë si bëhen zgjedhjet e vërteta’, kryeministri i përgjigjet zëdhënëses amerikane

Pas deklaratave të zëdhënëses së Departamentit Amerikan të Shtetit Heather Nauert për rrezikun e zgjedhjeve të parakohshme në Turqi, ka ardhur edhe përgjigja nga...

Arrestimi i Gjuriç, Departamenti Amerikan i Shtetit dënon ngjarjen në Mitrovicë

Departamenti Amerikan i Shtetit dënoi ngjarjet e së hënës në Mitrovicë të cilat “në mënyrë të panevojshme ngritën tensione dhe kërcënuan stabilitetin rajonal”.Në një...

“Mbi 2 mijë plantacione, më shumë se 2 milionë bimë kanabis”, shifrat e frikshme të raportit të DASH për Shqipërinë

“Shqipëria mbetet një burim i rëndësishëm për marijuanën dhe një rrugë e kokainës dhe heroinës që ka si destinacion tregjet europiane. Ndërsa autoritetet shqiptare raportuan...

Lufta në Siri, SHBA ndërpret të gjitha kontaktet dypalëshe me Rusinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka vendosur të pezullojë të gjitha kontaktet dypalëshe me Rusinë për Sirinë. Dy shtetet kryesore të angazhuara...

Victoria Nuland vjen sot në Tiranë, takohet me Ramën, Bashën dhe Bushatin

Tre takime ka parashikuar të realizojë Victoria Nuland, ndihmës-sekretarja amerikane e shtetit për Europën dhe Eurazinë gjatë vizitës ditën e sotme në Tiranë. ...

Departamenti Amerikan zbardh agjendën e Nuland: Në Tiranë do diskutohet reforma në drejtësi

Departamenti Amerikan i Shtetit ka zbardhur agjendën e Asistent Sekretares për Europën dhe Euroazinë, Victoria Nuland për takimet që do të zhvillojë në Tiranë...

Raporti i DASH: Shqipëria, mbështetëse e madhe në luftën kundër terrorizmit

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për vitin 2015 për luftën kundër terrorizmit. DASH e konsideron Shqipërinë si mbështetëse të madhe në përpjekjet...

Hillary Clinton shpallet fajtore nga Departamenti i Shtetit

Një auditim nga Departamenti Amerikan i Shtetit ka shpallur fajtore Sekretaren e mëparshme të Shtetit, Hillary Clinton, për menaxhim të dobët të e-maileve dhe...

DASH publikon raportin: Korrupsioni në Shqipëri i përhapur në të gjithë qeverinë, kryesojnë drejtësia dhe shëndetësia

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për të drejtat e njeriut për vitin 2015. Në raport theksohet se shqetësimi kryesor në Shqipëri mbetet...

DASH: Asnjë gabim në demarkacionin me Malin e Zi. Thaçi: Kemi vepruar saktë

Departamenti Amerikan i Shtetit në bazë të një hetimi të bërë ka ardhur në përfundim se marrëveshja për demarkacionin është në përputhje të plotë...

Lajmet e fundit