Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

denohen

Të akuzuar për trafik droge dhe armëmbajtje pa leje, dënohen katër shqiptarë në Itali (EMRAT)

Katër shqiptarë janë dënuar në Itali për përfshirje në bandat e trafikut të drogës dhe armëmbajtje pa leje. Sipas mediave italiane mësohet se Ani Agasi,...

Korrupsioni në Shqipëri? Transparency International: Të dënohen zyrtarë të korruptuar në nivele të larta

Lidija Prokic, Koordinatore Rajonale për Europën Lindore dhe Jug-Lindore e Transparency International, thotë për DW se Shqipëria ka mbetur prej vitesh në stanjacion lidhur...

Dy bosët shqiptarë të drogës, Gjykata e Romës dënon me 120 vite burg Elvis Demçen, Ermal Arapaj dhe ushtarët e tyre

Elvis Demçe dhe Ermal Arapaj, dy trafikantët e drogës nga Fieri, janë dënuar me 120 vite burg në total nga Gjykata e Romës. Në...

Dy gra dënohen me vdekje pas aktivizmit për komunitetin LGBT

Dy gra iraniane janë dënuar me vdekje për shkak të aktivizmit të tyre për komunitetin LGBT (homoseksual, lesbike, biseksual dhe transgjinor). Agjencia shtetërore e lajmeve,...

Iraku dënon me vdekje 3 francezë që ishin pjesë e ISIS

Tre francezë janë dënuar me vdekje nga një gjykatë në Irak, pasi janë gjetur fajtor se kanë qenë pjesë e grupit militant, Shteti Islamik...

Shisnin kokainë e heroinë, ‘fundoset’ shqiptari e italiani në Zvicër

Autoritetet zviceriane kanë dënuar një shqiptar dhe një italian të akuzuar për trafik droge. Shqiptari dhe italiani, emrat e të cilëve...

Vranë Hermes Beqirajn për një kapele, gjykata dënon 2 autorët

Gjykata ka dhënë sot vendimin për autorët e vrasjes së Hermes Beqirajt në nëntor të vitit 2017.  Mësohet se trupa gjykuese...

Trafikonin kokainë, dënohen 10 anëtarët e familjes shqiptare në Belgjikë

Gjykata Penale në Belgjikë ka dënuar një familje shqiptare, e cila merrej me shitje të drogave të forta. Në total ishin...

Dënohet grupi i Lazaratit, Gjykata jep vendimin për Gate Mahmutajn dhe 9 të tjerë

Ka përfunduar gjykimi në Gjykatën e Lartë ndaj të akuzuarve për ngjarjet në fshatin lazarat në vitin 2014. Në përfundim të gjykimit...

Lajmet e fundit