Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

denimi

Ilir Paja nuk do të ekstradohet, Gjykata e Tiranës njeh dënimin e dhënë në Itali për “Ufon”

Ilir Paja, i arrestuar disa muaj më parë në Tiranë për llogari të drejtësisë italiane, nuk do të ekstradohet në vendin fqinj për të...

Papa Françesku kritik ndaj Iranit: Dënimi me vdekje nuk jep drejtësi për viktimat, por nxit hakmarrje

Papa Françesku kritikoi të hënën Iranin për përdorimin e dënimit me vdekje kundër protestuesve që kërkonin respektim më të madh për të drejtat e...

Gjykata e Tiranës njeh dënimin e Milanos, “UFO” nuk do të ekstradohet në Itali

Ilir Paja, i arrestuar një muaj e gjysmë më parë në Laprakë për llogari të drejtësisë italiane, nuk do të ekstradohet në vendin fqinj...

Dënimi i Salih Mustafës me 26 vite burg, reagon Kurti: E papranueshme, çlirimtarin e dënojnë më rëndë se agresorin! S’luftoi për të pushtuar Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas dënimit me 26 vjet burg të ish-pjesëtarit të UÇK-së, Salih Mustafa. Përmes një postimi në Facebook,...

Qëlloi me thikë për vdekje kunatin e tij natën e Vitit të Ri, Apeli i ul dënimin 35-vjeçarit nga 20 në 8 vite

Gjykata e Apelit ka dhënë masën arrest me burg me 8 vite për 35-vjeçarin, Klajdi Shundi i cili në orët e para të mëngjesit...

Shorti për dosjen Becchetti hidhet nesër, Gjykata e Apelit jep informacion për dënimin me 17 vite burg të biznesmenit italian

Gjykata e Apelit në Tiranë ka dhënë sot informacion për dosjen e biznesmenit italian Francesco Becchetti. Shorti për gjykimin e kësaj dosje do të...

Presidenti Meta reagon për dënimin e Saimir Tahirit: Nuk është ai arkitekti i kanabizimit në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të GJKKO për burgosjen e ish-ministrit Saimir Tahiri me 3 vite e 4 muaj. Ai u shpreh se...

EMRAT/Grabitën “shtëpinë e barit” dhe morën peng një person, dënohen me 40 vite burg 8 shqiptarët në Angli

Një bandë kriminale shqiptare është dënuar me 40 vite burg në total, pasi grabitën fabrikën e kanabis në në Southampton dhe rrëmbyen një person. Shqiptarët...

Edi Rama flet për median franceze, për dënimin e Llallës: Në Shqipëri njerëz të pushtetshëm po dalin para drejtësisë, po luftojmë korrupsionin

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për televizionin francez TV5MONDE, nga Nju Jorku ku ndodhet prej ditësh. Ai është pyetur dhe për dënimin...

‘Pije se na zgjidhen hallet’, helmoi vjehrrën, gjykata dënon me 32 vite burg Marjana Çmetën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 32 vite heqje lirie Marjana Çmetën, e cila akuzohet për vrasjen e vjehrrës së saj Lirie...

Lajmet e fundit