Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

denim

Rrënqethëse: I ati dënim ekstrem, shpërthen në lot i biri i mitur: Të prita të lirë sot babi, ata të mbyllin përjetshëm

Gjykata Penale dënoi me 746 vjet burg 33 pjesëtarët e grupit të Kumanovës. 7 dënime me burg të përjetshëm, 13 persona...

Dhunoi, drogoi dhe përdhunoi shqiptaren në Itali, gjykata dënon shtetasin rom

Gjykata e Romës ka dënuar me 7 vite burg një nga të akuzuarit për rrëmbimin, drogimin dhe përdhunimin e vajzës shqiptare Besjana Kosturi në...

“Më shumë se dy gota nuk kam pirë…”, dhe ja si e gjen veten qytetari përballë policisë rrugore (VIDEO)

19 patenta dhe leje drejtimi automjetesh janë hequr nga policia rrugore e Tiranës gjatë fundjavës, por sërish, vazhdojnë rastet e shkelësve të ligjit. ...

Mori peng 5 policë në burgun grek, gjykata jep dënimin për Alket Rizain

Gjykata greke ka dhënë dënimin për Alket Rizain dhe dy bashkëpunëtorët e tij duke i dënuar me 10.8 vite burg.  Shqiptari...

Shpërndanin drogë në Korçë, prokuroria kërkon 76 vite burg për 6 persona

Prokuroria e Korçës kërkon 76 vjet burgim për 6 persona, pjesë e një grupi, të akuzua për “prodhim dhe shitje të lëndëe narkotike”. Fillimisht,...

Ekstradohet nga Athina i kërkuari nga Interpol Tirana, vrau një person me mjet prerës

Nga Specialistet e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina/Greqi drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar Besnik  Rikaj, 45 vjeç, banues në Vlorë. ...

I dënuari për plagosje dhe vetëgjyqësi, hidhet nga muri për t’i shpëtuar policisë por dëmton këmbën dhe arrestohet

Në kuadër të operacionit policor të koduar  'Pranverë 2016”, sot, nga Komisariatit i Policisë  Bulqizë në bashkëpunim me Sektorin Kundër Krimeve të Rënda në...

Drama në Tiranë, vajzat: Babai na dhunonte dhe na futej në dush. Dënohet me 3 vite burg

Gjykata e Tiranës ka përfunduar gjykimin e një rasti të pazkontë, ku një kryefamiljar është akuzuar për dhunë në familje dhe për ngacmim seksual...

Dënohet me burg ish-administratori i “VEFA”-s, Vehbi Alimuça

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 5.6 vite burg ish-administratorin e firëms piramidale “VEFA”, Vehbi Alimuça. Alimuça u dënua për “Pastrim i...

Orjola Lleshi në rrëfimin makabër: “Dëshmova sikur mbyta djalin tim… e ktheva përmbys, e shtrëngova me batanije që t’i merrej fryma… deri sa vdiq”

Orjola Lleshi është dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda me 16 vite e tetë muaj birg për për veprën...

Lajmet e fundit