Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
42 %
1kmh
20 %
Die
18 °
Hën
17 °
Mar
11 °
Mër
12 °
Enj
12 °
E diel, 2 Prill, 2023

TAG

denim

Kurti tregon arsyen: Ja pse nuk i kam vizituar Thaçin dhe ish-krerët e UÇK-së në Hagë

Kryeministri Albin Kurti ka treguar se pse nuk i ka vizituar ende ish-krerët e UÇK-së të cilën ndodhen në Hagë. Ai ka thënë se mendon...

U dënua për përdhunimin e vajzës shqiptare, Robinho regjet në burgjet e Brazilit

Ish-lojtari i Milanit braziliani Robinho u dënua me 10 vite për përdhunimin e një vajze shqiptare. Ngjarja ka ndodhur 10 vite më parë në...

Ky shtet merr vendimin drastik: Burg përjetë nesë deklarohesh homoseksual!

Personat që identifikohen si homoseksualë në Ugandë rrezikojnë të dënohen me burgim të përjetshëm. Ky vendim vjen pasi parlamenti miratoi një projektligj të ri kundër...

Në kërkim nga SPAK dhe Belgjika për vrasje, Eljo Bitri dënohet me 30 muaj burg në Holandë

Eljo Bitri është dënuar me 30 muaj burg nga drejtësia holandeze, pasi akuzohet se ka tentuar të kalojë kufirin në De Lutte me tre...

19 pako me kokainë të fshehura në “Audi”, dënohet me burg shqiptari që sulmoi policin në Angli (EMRI)

Një 25-vjeçar shqiptar që u përfshi në trafikun e drogës për të shlyer një borxh që u kishte trafikantëve të cilët e çuan në...

Qëlloi për vdekje 31 vjeçarin në Gjermani, i riu shqiptar kërkon falje: Nuk doja ta vrisja, ndihesha i kërcënuar nga ai

Një 24 vjeçar shqiptar ka pranuar akuzat se ka qëlluar për vdekje 31-vjeçarin në Kiel të Gjermanisë. Teksa ka dalë para gjykatësit Fisnik.H ka...

Dënohet me 15 vite burg liderja e opozitës në Bjellorusi, ja për çfarë akuzohet

Një gjykatë në Minsk ka dënuar në mungesë me 15 vite burg lideren opozitare në mërgim, Svyatlana Tsikhanouskaya, si dhe katër liderë të tjerë...

Fituesi i Nobelit për Paqe dënohet me 10 vjet burg në Bjellorusi, ja për çfarë akuzohet

Një gjykatë në Minsk e ka dënuar me 10 vjet burg laureatin bjellorus të Çmimit Nobel për Paqe, Ales Bialiatski për akuzat për kontrabandë...

Me shpejtësi “skëterrë” dhe pa patentë, prangoset në pyll i riu shqiptar në Britani, i gjenden mijëra paund (FOTO-EMRI)

Një 31 vjeçar është dënuar me 20 muaj burg  dhe 2 vite ndalim për të drejtuar makinën nga një gjykatë britanike. Aldo Leka u dënua...

Këngëtari maroken dënohet me gjashtë vite burg për përdhunim

Këngëtari maroken Saad Lamjarred, është shpallur fajtor për përdhunimin e një gruaje të re në Francë dhe është dënuar me gjashtë vite burgim. Ai...

Lajmet e fundit