Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

denim me vdekje

Deklarata e fortë e deputetit: Të kthejmë dënimin me vdekje, kush ngacmon fëmijët të varet në mes të qytetit

Ngjarja e ndodhur në Kamëz ku një 65 vjeçare dhe tre të rinj abuzuan seksualisht me një 15 vjeçare ka ngjallur reagime të shumta,...

Arabia Saudite do ekzekutojë tre dijetarët e njohur pas Ramazanit

Tre dijetarë tepër të njohur po mbahen në Riad me akuzat e “terrorizmit”, dhe pritet të dënohen me vdekje, sipas raportimeve të mediave ndërkombëtare....

U kap me 3 kg drogë në aeroport, dënohet me vdekje 35-vjeçari në Indonezi

Një gjykatë në Indonezi dënoi shtetasin francez Felix Dorfin me vdekje, nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike. Vendimi u mor paraditen e sotme...

Kërkohet dënim me vdekje për pesë të përfshirët në vrasjen e Khashoggit

Vrasja e gazetarit sauditë Jamal Khashoggi duket se vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes, derisa të gjenden vrasësit e vërtetë që kanë planifikuar...

Pamje të rënda: Arabia Saudite kryqëzon një burrë në majë të shtyllës

Arabia Saudite ka ekzekutuar një burrë nga Mianmari, i dënuar me vdekje për vrasjen e një gruaje gjatë tentativës së grabitjes. ...

Sulm terrorist me GAZ SARIN, ekzekutohen me vdekje 7 autorët

7 autorët e një sulmi terrorist me gaz sarin të kryer rreth 23 vite më parë në një stacion metroje në Tokio të Japonisë,...

Si sot 70 vite më parë, publikohen fotot rrënqethëse të dy ish-deputetëve që u pushkatuan nga sistemi komunist

Historiani Kastriot Dervishi ka publikuar sot pamjet rrënqethëse të dy viktimave të sistemit komunist. Bëhet fjalë për dy ish-deputetë shqiptarë të...

Sulmi në New York, Trump: Autori të dënohet me vdekje

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka deklaruar se autori i sulmit në Manhattan, i cili la të vdekur 8 persona duhet të dënohet me...

Vrau gruan me çekiç, gazetari përballet me dënimin me vdekje

Gazetari britanik Francis Matthew, i cili vrau në mënyrë makabër gruan e tij duke e goditur me çekiç rrezikon të dënohet me vdekje në...

ADN-ja thotë se është i pafajshëm, gjithsesi i burgosuri do ekzekutohet sot

Një i dënuar me vdekje në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pritet të ekzekutohet sot, edhe pse analizat e reja të ADN-së sugjerojnë se...

Lajmet e fundit