Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

Denar Biba

Gazetarët e ftojnë për rritjen e çmimeve nga lufta në Ukrainë, Denar Biba refuzon dhe tregon arsyen: Ne mbrojmë konkurencën e lirë

Kryetari i Autoritetit të Konkurrencës Denar Biba, thotë se ka refuzuar ftesën e një medie të rëndësishme në vend, pasi i kanë kërkuar të...

Debati në Komisionin Ekonomisë, kryetari i AK: Tregu mund të gëlojë nga konkurenca, por duhet stabilitet ekonomik për të qenë efiçent

Kryetari i Autoritetit të Konkurencës Denar Biba, thotë se tregu mund të ketë shumë biznese dhe të gëlojë nga konkurenca, por duhet të ketë...

Pavarësisht akuzave dhe kritikave Kuvendi voton pro, Denar Biba zgjidhet në krye të Autoritetit të Konkurrencës (Ja sa vota mori)

Pak ditë pasi mori miratimin e Komisionit të Ekonomisë për t’u zgjedhur në krye të Autoritetit të Konkurrencës, ish-kreu i KQZ Denar Biba është...

Braçe kundër kandidaturë së Denar Bibës: Kam rezerva për integritetin, ia them kur të jemi ballë për ballë

Deputeti socialist Erion Braçe është shprehur kundër kandidaturës së Denar Bibës në krye të Autoritetit të Konkurrencës. Për kundërshtinë që i bëri opozita në Komisionin...

Emri i Denar Bibës shkon në Kuvend, Komisioni i Ekonomisë jep “OK” për të drejtuar institucionin e rëndësishëm

Denar Biba, ish-kryetar i KQZ, ka marrë miratimin e Komisionit të Ekonomisë për t'u zgjedhur në krye të Autoritetit të Konkurrencës. "I besuari" i...

Pas mbarimit të mandatit në KQZ, Denar Bibës i besohet një tjetër post, ja ku emërohet me firmën e Gramoz Ruçit (DOKUMENTI)

Ish-kryetari i Komisonit Qendror të Zgjedhjeve Denar Biba, është emëruar zyrtarisht anëtar i Komisionit të Autoritetit të Konkurrencës. Ky post i...

Analiza e Denar Bibës: Sa vota i duhen Pandeli Majkos që të mos mbesë jashtë Parlamentit

Partia Socialiste në listën e kandidatëve për deputetë për Qarkun e Tiranës ka renditur në mesin e saj disa figura të rëndësishme politike si...

Sistemi proporcional me lista të hapura, e shpjegon nënkryetari i KQZ: Zhduk partitë e vogla që mbijnë si ‘kërpudhat pas shiut’, por në vend...

Ditën e djeshme kryeministri Rama ka shprehur qëndrimin e subjektit të tij politik pro hapjes së listave, duke i dhënë mundësi çdo zgjedhësi të...

Ndryshimi i Sistemit Zgjedhor, Denar Biba tregon pse KQZ nuk e pranoi kërkesën e shoqërisë civile për referendum

Nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba, ka deklaruar se kërkesa e shoqërisë civile për ndryshimin e sistemit zgjedhor është refuzuar pasi nuk është dhënë një...

Rrëzohet kërkesa e Referendumit për Sistemin Zgjedhor në KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e sotme ka refuzuar kërkesën e Referendumit të Sistemit Zgjedhor të dorëzuar nga 12 aktivistë të shoqërisë civile. ...

Lajmet e fundit