Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

demshperblim

Politikani opozitar serb akuzon Vuçiçin: Pranoi marrëveshjen për të zhdukurit, tani duhet t’i paguajmë Kosovës miliarda euro

Kryetari i Partisë Popullore (PP) serbe, Vuk Jeremiç ka deklaruar se presidenti Aleksandër Vuçiç, u përpoq të dilte mbi popullin dhe të vendosë në...

Humbi testikujt nga dhuna e mbikëqyrësit, Gjykata në Kanada dëmshpërblen shqiptarin me rreth 300,000 dollarë

Gjykata e Lartë e Ontarios në Kanada ka dëmshpërblyer me një shumë marramendëse një shtetas shqiptar, i cili është poshtëruar dhe dhunuar nga mbikëqyrësi...

54 vite pas “Romeo dhe Zhulieta”, yjet e filmit bëjnë padi dhe kërkojnë 500 mln dollarë dëmshpërblim: Na nxorën nudo në moshën 16-vjeçare

Aktorët kryesor të “Romeo e Zhuliet”  do të bëjnë një padi  për një skenë nudo që filmuan kur ishin vetëm 15 dhe 16 vjeç. Yjet...

Zbardhet vendimi/ Qeveria miraton dëmshpërblimin për ish-të dënuarit politikë, ja kategoritë që përfitojnë

Këshilli i Ministrave ka miratuar këtë të mërkurë vendimin për dëmshpërblim për ish-të dënuarit politikë. Vendimi ka hyrë në fuqi për ish-të dënuarit politikë të...

Projekti i rrugës Thumanë-Kashar-Fier, banorët e Bërxullës në protestë: Të na dëmshpërblejnë me çmimin e tregut

Banorët e Bërxullës edhe sot kanë dalë në protestë pasi projekti që lidh Thumanë-Kashar-Fier, kap 20 banesa të cilat janë në plan për t’u...

Polonia do kërkojë 1.3 trilion euro dëmshpërblim nga Gjermania për Luftën e Dytë Botërore

Qeveria polake të enjten vlerësoi koston financiare të humbjeve të Luftës së Dytë Botërore nën pushtimin nazist, në 1.3 trilion euro, dhe tha se...

Zyrtarët fotografuan trupat e viktimave, e veja e Kobe Bryant fiton dëmshpërblim 16 milionë dollarë

E veja e Kobe Bryant u shpërblye me 16 milionë dollarë këtë të mërkurë, pasi një gjykatë në Los Anxhelos dha një verdikt për...

“Miliona euro dëm për bizneset”, Oerd Bylykbashi: Qeveria të dëmshpërblejë pronarët që u dëmtuan nga gripi i shpendëve

Gripi i shpendëve shkaktoi një dëm të madh në industrinë e prodhimit të mishit të pulave dhe vezëve, pasi më shumë se 750 mijë...

I përdorën foton e të birit në fushatë, Besjan Pesha fiton gjyqin ndaj PS, socialistët do të dëmshpërblejnë fëmijën dhe prindërit

Aktivisti Besjan Pesha ka fituar gjyqin ndaj Partisë Socialiste, për shfrytëzimin e imazhit të djalit të tij pa autorizimin e prindërve që u përdor...

Tjetër dëmshpërblim? Gazetari: Kompania indiane kërkon 100 milionë euro nga shteti shqiptar; Rama: Ata kishin probleme teknike, kontrata nuk u prish në mënyrë arbitrare

Gazetari Andi Tela ka deklaruar mbrëmjen e sotme se kompania indiane që kishte fituar kontratën për të ndërtuar Parkun Fotovoltaik në Akërni, ka paditur...

Lajmet e fundit