Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

demokratet

Zyrtare, mbyllet votimi në zgjedhjet e PD, ky është qarku ku demokratët votuan masivisht

Ditën e sotme 104 mijë anëtarë të PD-së u thirrën të marrin pjesë në votim për të shprehur verdiktin e tyre për atë që...

Zgjedhja e kryetarit të PD, Astrit Patozi ka një mesazh të fortë: Për ju që votuat Lulzim Bashën

Koha do ta provojë shumë shpejt se ne kishim të drejtë. Vetëm analiza serioze e humbjes dhe gara e drejtë dhe e barabartë...

Basha me demokratët e Vlorës e Sarandës: PD, e vetmja forcë që s’bën pakt me krimin

Lulzim Basha ishte me demokratët e Sarandës, Selenicës, Himarës dhe Vlorës, ku u ndal në analizën e zgjedhjeve dhe sfidat që presin përpara. Basha...

Patozi bën “prapa kthehu” u tregon demokratëve se bashkëqeverisja me Ramën nuk është opsion

Anëtarët dhe simpatizantët e Partisë Demokratike e kanë shumë më të lehtë të dëgjojnë kryetarin e tyre, i cili nuk ka asnjë arsye dhe...

Lulzim Basha ka një mesazh të rëndësishëm për demokratët

Pas paktit Rama-Basha, Opozita pranoi që të futej në zgjedhje, në  këtë kuadër ditën e shtunë në ora 19:00, PD ka paralajëmruar çeljen e...

Rama demokratëve: Në kafe së bashku dukemi sikur jemi një parti

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka një ndarje të thellë në mënyrën se si demokratët e drejtuan vendin me mënyrën sesi qeveria e...

Gazetari publikon listën, këta janë demokratët që do të votojnë reformën në drejtësi

Gazetari Bledi Mane ka publikuar një liste me deputetët e djathtë në Kuvend që sipas tij do të votojnë reformën në drejtësi, pavarësisht se...

Saimir Tahiri ngre dy gishtat lart, zgjedh simbolin e demokratëve në Kuvend

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është fotografuar duke ngritur dy gishtat lart, simboli i fitores i përdorur nga demokratët në Shqipëri. ...

Lajmet e fundit