Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

demokratet

Flutura Açka për bashkimin e demokratëve: Duhet kërkuar ndjesë, po kush ta bëjë?!

Deputetja demokrate Flutura Açka, thotë se demokratët sot janë të ndarë pas muajve sharje, fyerje dhe veprime brabare. Sipas saj, opozita vetë ka ndjesa...

Berisha nga Tepelena: PD të bashkohet, çdo anëtar të lërë mënjanë zemër thyerjen

Ish kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka vjuar me “Foltoren” e radhës dhe këtë të dielë është ndalur në Tepelenë. Gjatë fjalës së tij...

Sali Berisha flet nga selia e PD: Demokratët në gjithë Shqipërinë t’i shtrijnë dorën e bashkimit njëri-tjetrit!

Ish-kryeministri Sali Berisha, është futur në selinë e PD sot pas më shumë se 3 muajsh mungesë. Në të njëjtën ditë kur Gjykata e...

Mbledhja në PD/ Lulzim Basha: Jam i hapur për të mirën e demokratëve; Alibeaj: Bëni një hap pas ti dhe Berisha, të bashkohemi

Në Partinë Demokratike është duke u zhvilluar në këto momente një mbledhje për atë që Lulzim Basha e ka quajtur "analizë të thellë" për...

Deputetët i kërkojnë dorëheqjen, Lulzim Basha mbledh sot demokratët në seli, në orën 11.00 kur nis dhe protesta

Kryetari i PD Lulzim Basha ka thirrur sot demokratët në zyrën e tij, në orën 11.00 të kësaj të shtune. Edhe pse një pjesë...

Basha publikon foton e veçantë dhe u bën thirrje qytetarëve: Dilni votoni të dielën, votoni PD!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbrëmjen e sotme ndodhej në qytetin e Durrësit për të mbyllur fushatën elektrorale për bashkinë. Ai ka publikuar në...

Seancë “e ndezur” sot në Kuvend, socialistët kërkojnë zgjatjen e afateve të vettingut, demokratët të heshtur, grupi i Berishës kundër

Zgjatja e mandatit të organeve të vettingut do të jetë një ndër temat e diskutimit sot në Kuvend, që pritet "të ndezë" seancën. Kjo...

Deklaratat e Berishës, PD: Kandidatët e shtëpisë së Ilirit nuk mund të përfaqësojnë KURRË demokratët!

Partia Demokratike i është përgjigjur deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha për kandidatët e zgjedhjeve të 6 marsit. Përmes një postimi “Facebook”, PD deklaron se kandidatët...

“Bashkinë e Vorës do ta marrim”, Flamur Noka i bindur: Rast të kundërt nuk ka, sot ditë e shënuar për demokratët

Deputeti Flamur Noka, anëtar i Grupit të Rithemelimit të PD, thotë se demokratët do ta marrin Bashkinë e Vorës dhe rast të kundërt nuk...

Lulzim Basha shpërndan pamjet nga takimi i Fierit: Demokratët janë të vendosur për një të ardhme më të mirë

Kreu i PD Lulzim Basha, ka shpërndarë mëngjesin e kësaj të hëne pamjet e takimit që ka zhvilluar në Fier. Ai ishte dje në...

Lajmet e fundit