Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

Demokracia e Re

Profil: Kush është Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i ri i Greqisë

Kyriakos Mitsotakis ka një karrierë të gjatë politike dhe vjen nga një familje e cila ka traditë politike. Kyriakos është djali...

Zgjedhjet parlamentare në Greqi/ Mbyllen VOTIMET, kryeson partia e Mitsotakis

Në Greqi janë mbajtur sot zgjedhjet e parakohshme parlamentare, votimet të cilat sapo janë mbyllur zyrtarisht. Sipas sondazheve paraprake, partia opozitare...

Zgjedhje të parakohshme në Greqi

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka deklaruar se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Vendimi vjen pas disfatës së partisë...

Vrasja e shqiptarit në burgun grek, reagon partia Demokracia e Re: Imazhet tronditëse! Turp!

Reagon partia Demokracia e Re pas publikimit të videos së vrasjes makabre të shqiptarit Albert Bako në burgun e Koridhalos, Greqi. ...

Kreu i opozitës greke, Mitsotakis: Shqipëria, shqetësim real në rajon

"Shqipëria është një tjetër shqetësim i madh real në rajon". Me këto fjalë i është drejtuar grupit parlamentar të Demokracisë së Re, kreu i...

Lajmet e fundit