Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

deme materiale

Aksident i rëndë në autostradë, 4 makina ‘bëhen copë’, zbulohet shkaku

Një aksident i rëndë, por fatmirësisht pa viktima ka ndodhur sot në mesditë në autostradën Tiranë-Durrës. Katër automjete janë përplasur me njëra-tjetrën, dhe mendohet...

50 inxhinierë të huaj drejtojnë punën e vlerësimit të dëmeve të tërmetit, SORECA zbulon axhendën e Komisionerit të BE-së

Ambasadori i BE-së në vendin tonë Luigi Soreca konfirmoi se kanë mbërritur në vendin tonë 50 ekspertë të ndërtimit pas rënies së tërmetit shkatërrimtar...

RAMA takohet me banorët e ish-Kënetës: Me këtë që panë këta do bëhet menjëherë shtëpia, ikni te fëmijët

Kreu i qeverisë u zhvendos nga Kashari në zonën e ish-Kënetës në Durrës ku takoi banorët e disa prej shtëpive private. ...

RAMA ndalet në Bubq, batuta me vullnetarët dhe fëmijët: Ju besoj më shumë se të tjerët, je si Toni KROOSI i vogël

Kryeministri Rama u ndal në Bubq ku u takua me banorët e këtij fshati, të cilët kanë pësuar dëme të banesave të tyre. ...

E TRISHTË/ Identifikohet një tjetër viktimë e tërmetit, gjendet poshtë rrënojave të hotelit në Durrës (RAPORTIMI I POLICISË)

Vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit në Durrës për nxjerrjen e personave të bllokuar poshtë gërmadhave të shtëpive të shembura. Sipas raportimit...

9 protestat e opozitës/ Rama s’është rrëzuar por ka një ‘faturë të majme’ për të paguar (BILANCI I DERITANISHËM)  

Nëntë protesta ka organizuar deri tani opozita e bashkuar, shkruan newsbomb.al. Të gjitha nuk kanë zgjatur më shumë se katër orë...

Pamje shokuese/ Shkodra nën pushtetin e ujit (FOTO)

Situata në qytetin e Shkodrës nga reshjet e dendura të shiut, duket se sa vjen dhe përkeqësohet. Ndërkohë që niveli i...

Uragani i ri “Maria” godet Ishujt Karaibe, shkakton dëme kolosale

Paralajmërimi i fundit nga Qëndra Kombëtare Amerikanë e Uraganëve në SHBA ishte për Ishujt Karaibe : “ Uragani Maria është ekstremisht shumë i rrezikshëm.”...

Tërmeti me magnitudë 7.1 trondit Alaskën, evakuohen qindra banorë

Disa lëkundje të njëpasnjëshme sizmike kanë tronditur ditën e sotme qytetin e Kenait në Alaska, duke u pasuar nga një tërmet i fuqishëm me...

Lajmet e fundit